İskeçe Karnavalı-Selanik-Kavala…
28/02/2020 - 01/03/2020
Thessaloniki Kavala
Kişi Başı:
€ 119
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
28/02/2020
Bitiş Tarihi:
01/03/2020
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı € 119
€ 238

Toplam 238
Ön Ödeme €0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

Selanik – Kavala – İskeçe Karnavalı Turu

Hareket:  28 ŞUBAT   2020 Cuma günü saat 21.00’de Şehreküstü  Meydanı  GEZİHANE TURİZM önünde buluşma ve İpsala sınır kapısına hareket.

1.Gün: Kavala – Selanik

Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Yunanistan’a giriş yapıyor ve ilk olarak Kavala’ya gidiyoruz. Mehmet Ali Paşa İmarethanesi, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti ve Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesinden sonra şehir turunu bitirerek Selanik’e hareket ediyoruz.

Selanik’te; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Alanı, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini görerek şehir merkezinde yürüyüş turu. Yunanistan’ ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi'ni ve 1902 yılında Selanik’te son yapılan Osmanlı Camisi Yeni Cami’yi ve Hafsa Hatun tarafından 1468 yılında yaptırılan, Selanik’i fetheden, 1460 yılında vefat eden Anadolu beylerbeyi Hamza Bey’in ismi verilen, Hamza Bey Cami’yi görüyoruz. Şehir turu ardından otelimize geçiyoruz.  

  • Dileyen misafirlerimiz rezervasyonu önceden yaptırmak kaydıyla ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli geleneksel Yunan Tavernasına katılabilir.  (45 Euro)
     

2.Gün: Selanik – İskeçe - Bursa

Sabah kahvaltı sonrası Avrupa Birliği tarafından verilmiş Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri unvanına nasıl sahip olan İskeçe’ye gidiyoruz. Osmanlı’nın izlerine hâkim olduğu tarih kokan sokaklarını gezdikten sonra İskeçe karnavalının geçit törenini izleyeceğiz. Brezilyanın Rio şehrinde düzenlenen uluslararası karnavalının benzeri olan bu festivalde, ülke genelinden karnavalı izlemeye gelen her yıl 200 bin kişi ile birlikte coşkulu bir şekilde karnaval görüntülerini izleyip eğlenip akşam saatlerinde Yunanistan sınır kapısı Kipi'ye oradan da Türk sınır kapısı İpsala'ya geçerek Bursa’ya dönüyoruz. Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bu keyifli turumuzu sonlandırıyoruz.
 

Kişi Başı Fiyat: 119 Euro

Fiyata Dâhil Hizmetler:
* Bursa’dan gidiş – dönüş ulaşım
* Programda belirtilen tüm geziler
* 1 Gece 4 yıldızlı otelde konaklama
* Otelde 1 sabah kahvaltısı
* Seyahat Sigortası
* Refakat ve rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

*Otel ekstraları

*Kişisel harcamalar

* Yurtdışı çıkış harcı(50 TL)

*Shcgen Vizesi(145 Euro)

*İlk gün sabah kahvaltısı

*Öğle ve akşam yemekleri

 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle