BÜYÜK BALKAN TURU 9 GÜN 8 ÜLKE
03/09/2020 - 12/09/2020
Kavala Sofia Ohrid Sarajevo Belgrade
Kişi Başı:
€ 449
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
03/09/2020
Bitiş Tarihi:
12/09/2020
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı € 449
€ 898

Toplam 898
Ön Ödeme €0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

BAŞTAN SONA BALKANLAR 9 GÜNDE 8 ÜLKE 7 Gece Otel Konaklama OTOBÜS İLE BURSA HAREKET 

TUR TARİHİ:03.09.2020/12.09.2020

 

Tur Programı :

 

1. Gün  İSTANBUL - KAVALA - SELANİK

 

Akşam saat 22.00da Kadıköy Hasanpaşa Tarihi Salı Pazarı Önü, 22.30da Gayrettepe Avantgarde Otel önü ve 23.00da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız rica olunur.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından İpsala Sınır Kapasına varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistana geçerek, Alexandropouli (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Xanthi (İskeçe), ve Kavala üzerinden Selanik e doğru yol alıyoruz.

 

2. Gün  KAVALA - SELANİK

 

Gece yolculuğumuzun ardından Kavala yakınlarında vereceğimiz kahvaltı molasının ardından panoramik Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi ve Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Selanike varıyoruz. Selanikin kafeleri ve mağazaları ile meşhur Aristotales Meydanında sabah kahvaltısı ve şehri tanıma için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsle yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Beyaz Kule, Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Yunanistan Makedonyası Başkanlık Sarayı ve Yunanistanın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Atatürkün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde serbest zaman sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak rehberinizin düzenleyeceği Yunan Taverna turumuza katılabilirler (40 Euro).
Sabah Kahvaltısı : Kavala yakınlarında dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Selanik de verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Extra olarak gerçekleşecek Yunan Taverna turunda alınacaktır.
Para Birimleri : Yunanistan - Euro

 

3. Gün  SELANİK - BİTOLA (MANASTIR) - RESNE - OHRİD

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerinin yapılmasının ardından Ohride doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bitola (Manastır) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bitolaya varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesini görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Atatürkün okuduğu askeri idadiyi görüyoruz. Turumuz sonrasında yolumuz üzerinde Resnede bulunan ve İttihat-Terakkinin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazinin Sarayını panoramik olarak görüp Ohride hareket ediyoruz. Ohride varışımıza istinaden Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Ohrid Camii, Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid Gölü görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Ohridi birde göl üzerinden görmek için tekne turuna katılabilirler (10 Euro). Turun ardından otelimize yerleşme. Konaklama Ohridde ki otelimizdedir. Dileyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği içkili, yemekli ve müzikli Makedon gecesi programına katılabilirsiniz. (30 Euro)
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Bitola da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Extra olarak gerçekleşecek Makedon Gecesi turunda alınacaktır.
Para Birimleri : Yunanistan - Euro / Makedonya - Denar

 

4. Gün  OHRİD - TİRAN - İŞKODRA

 

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği St.Naum turumuza katılacağız (Girişler ve Sandal Gezisi Dahil 20 Euro).Turumuz sonrasında Arnavutlukun başkenti olan Tirana hareket ediyoruz. Tirana varışımıza istinaden 1614te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920de Arnavutlukun başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Daha sonrasında devam ederek konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Tiran da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Extra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Makedonya - Denar / Arnavutluk - Leke

 

5. Gün  İŞKODRA - BUDVA - KOTOR - DUBROVNIK - TREBINJE

 

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Budvaya hareket ediyoruz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi-milyardere satılmasından sonra turizme kazandırılmış olan muhteşem St. Stefan Adasını tepeden görebileceğiniz bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budvaya doğru devam ediyoruz. Burada yapacağımız panoramik şehir turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Ardından Adriyatik Sahilindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezinin içinde yer alan Kotora varıyoruz. Kotorda Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrasında rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Hırvatistanın tatil cenneti Dubrovnik turumuza katılabilirsiniz. (30 Euro) Dubrovnik turu esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Ardından konaklama yapacağımız Trebinje otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Kotor da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Extra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Arnavutluk - Leke / Karadağ - Euro / Hırvatistan - Kuna / Bosna Hersek - K. Mark

 

6. Gün  TREBİNJE - POÇİTEL - BLAGAJ - MOSTAR - SARAYBOSNA

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mostara doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçiteli ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenleyeceğimiz Blagaj Tekkesi (Giriş Dâhil 10 Euro) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Blagaj Tekkesi turu sonrasında Mostara devam ediyoruz. Varışımızın sonrasında Mostar şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyetinin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camiisini göreceğiz. Tur sonrasında Bosna Hersekin başkenti olan Saraybosnaya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupanın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşının çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Hana atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Saraybosna otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yemekli müzikli içkili Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.(40 Euro)
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Mostar da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Extra olarak gerçekleşecek Boşnak Gecesi turunda alınacaktır.
Para Birimleri : Bosna Hersek - K. Mark

 

7. Gün  SARAYBOSNA - SREBRENİTSA - BELGRAD

 

Sabah kahvaltımızın ardından Sırbistanın başkenti Belgrada hareket. Dileyen misafirlerimiz ile Bosna Savaşı sırasında son yüzyılın en büyük kıyımlarından birinin yaşandığı, binlerce Boşnakın katledilip toplu mezarlara gömüldüğü Srebrenitsa Katliamının şehitlik ziyaretini gerçekleştireceğiz (15 Euro). Turun ardından Belgrada devam ediyoruz. Varışımıza istinaden Avrupanın en eski kentlerinden biri olan ve Beyaz Şehir olarak anılan Belgrad şehir turumuzda Sava Nehrinin Tuna Nehri ile birleştiği noktada Fatih Sultan Mehmedin uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleymana nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden olan Belgrad Kalesi, Kale Meydan, Taş Meydan, Askeri Müze, Mora fatihi Damat Ali Paşanın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası konaklama yapacağımız Belgrad otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri Tekne Turuna katılabilirler (10 Euro)
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Zvornik - Srebrenitsa da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Extra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Sırbistan - Dinar

 

8. Gün  BELGRAD - ÜSKÜP

 

Sabah kahvaltımızın ardından Üsküpe hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Cami, İsa Bey Cami, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüsten göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız Panoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküpten başlıyoruz. İlk olarak şu an müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonunu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküpün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1. Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküpün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geliyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Hanı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküpün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Vranje de verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Extra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : Sırbistan - Dinar / Makedonya - Denar

 

9. Gün  ÜSKÜP - SOFYA - İSTANBUL

 

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği, National Geographic tarafından Dünyada görülmesi gereken ilk 100 yer arasına girmiş olan Matka Kanyonu turuna katılabilirler. (10 Euro) Turun ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ardından Deve Bayrı sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemleri ardından yaklaşık iki saatlik bir yolculukla Bulgaristanın başkenti Sofyaya varıyoruz. Varış sonrasında yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Klisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve Parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve Ulusal Kültür Sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Öğlen yemeği ve şehri tanımak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbula hareket. Plovdiv yakınlarında vereceğimiz mola ile Kapıkule Sınır Kapısında Gümrük ve pasaport işlemleri ardında Türkiyeye giriş ve güzergâh üzerinde vereceğimiz molayı takiben gece yarısı İstanbul a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

Tur Fiyatı :449 EURO     2-12 YAŞ 289 EURO

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

* Lüks otobüslerle ulaşım
* Otellerde 1 Gece Selanik, 1 Gece Ohrid , 1 Gece İşkodra , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad, 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 Gece Kahvaltı dahil Konaklama
* Türkçe rehberlik hizmeti
* Programda belirtilen panoramik şehir turu
* Yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Gümrük ve Otel Vergileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

* Seyahat Sağlık Sigortası
* Çok Girişli Schengen Vizesi ( 145 Euro )
* Yurtdışı çıkış Pulu ( 50 TL )
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
* Şöför bahşişleri
* Müze ve Ören yeri girişleri
* Öğle ve akşam yemekleri
* Otelde alınan ekstralar

 

 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle