DOĞU ANADOLU ve VAN TURU OTOBÜS…
25/10/2019 - 30/10/2019
Van Diyarbakır Ağrı
Kişi Başı:
₺ 1,350
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
25/10/2019
Bitiş Tarihi:
30/10/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 1,350
₺ 2,700

Toplam 2,700
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

VAN TURU OTOBÜSLÜ

 6 GECE 5 GÜN 4 GECE OTEL KONAKLAMASI

 KİŞİ BAŞI: 1350 TL

1.Gün  25 EKİM 2019 CUMA

 Şehreküstü meydanından saat 13:00’de hareket ederek, molalar eşliğinde keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Eskişehir-Ankara-Kayseri güzergahı ile Malatya’ya girmek üzere yol çıkıyoruz.

 

2.Gün 26 EKİM 2019 CUMARTESİ

Yol güzergahın da alacağımız kahvaltı sonrası Malatya’ya varıyoruz. Malatya’yı gezmeye başlıyoruz. Atatürk Evi, Tarihi Malatya evlerinin bulunduğu Beş Konaklar mevkii ve Eski Malatya (Battal Gazi) gezilerini gerçekleştiriyoruz. Ardından Aslan Tepe Höyüğü ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezilerini tamamladıktan sonra kayısı ve yan ürünlerinin satıldığı Şire Pazarında alış-veriş imkânı veriyoruz. Alış-veriş sonrası Malatya'dan ayrılarak Elazığ’a hareket ediyoruz. Karakaya Baraj Gölü üzerindeki Kömür han Köprüsünü geçerek ulaştığımız Elazığ’da ilk olarak, kentin en önemli noktası olan Harput Kalesi’ni panaromik olarak görüyoruz. Balak Paşa Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra kısa bir mola veriyoruz. Harput gezimizin ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. ve  Akşam yemeği ve konaklama

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Yönlendireceği Restorantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği:  Serbest Menü Olarak Alınacak olup ekstradır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama : Diyarbakır

3.Gün 27 EKİM 2019 PAZAR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Diyarbakır’da ilk olarak edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden ve 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’da kurulan ve İslam Dünyası’nın V. Haremi Şerifi olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz Bitlis’e harekete diyoruz. BİTLİS’ te 5 MİNAREYİ  gördükten sonra, , TATVAN’ dan geçerek, VAN GÖLÜ’ ne ulaşıyoruz. GEVAŞ‘ tan tekneye (ekstra) binip, AKDAMAR ADASI‘ na geliyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan, AKDAMAR KİLİSESİ’ n ziyaret ediyoruz.  Devamında, EDREMİT üzerinden, VAN’ a geçiyoruz. VAN KALESİ, (Tuşba Kalesi) VAN NOSTALJİ EVİ ve şehir turumuzu gerçekleştirip, Urartu el sanatları örneklerinden olan gümüş işçiliğini görebileceğimiz gümüş atölyelerine gidiyoruz. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van’da Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: otelde alınacak olup tur ücretine dahil.

Öğle Yemeği:  Serbest Menü Olarak Alınacak olup ekstradır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine dâhil.

Konaklama: Van

 

4.Gün 28 EKİM 2019 PAZARTESİ

 Otelde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. MURADİYE ŞELALELERİ’ n de bir mola alıyoruz. Muhteşem güzelliğe sahip olan şelalede, biraz keyif yaptıktan sonra, DOĞU BAYAZIT’ a ulaşıyoruz. Sadece Doğubayazıt’ın değil, tüm doğunun en nefes kesici yapısı İSHAK PAŞA SARAYI‘ nı gezmeye başlıyoruz.  Bir kartal yuvasının yüzlerce kez büyütülmüşü gibi duran, taşa oyulmuş İSHAKPAŞA SARAYI’ nı görüp, mistik havasında büyüleneceksiniz… Osmanlı‘ nın en ünlü yapıtlarından biri olan bu muhteşem sarayın tarihçesi ve mimarisi hakkında rehberimizden bilgi alıp, öğle yemeği için mola veriyoruz. PASAJ’ da alışveriş için serbest zaman sonrasında, KÜÇÜK AĞRI ve BÜYÜK AĞRI Dağı’ nın görkemli manzarası eşliğinde, Van’a hareket ediyoruz akşam yemeği ve konaklama Van’da otelimizde

Sabah Kahvaltısı: otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:  Serbest Menü Olarak alınacak olup ekstradır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

5.Gün 29 EKİM 2019 SALI

 Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında Van gölü manzarası eşliğindeki yolculuğumuz sonunda mezar taşlarıyla ünlü Ahlat’a varıyoruz. Ahlât müzesini ve Selçuklu mezar taşlarını inceledikten sonra Tatvan´a seyahat ediyoruz. Tatvan’dan  minibüslerle (ekstra) Nemrut krater gölüne gidiyoruz. Krater gölünde inanılmaz fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Muş’a hareket ediyoruz. Muş Kalesi’nden Muş Ovası`nın seyrine dalacağız. Yolumuz üzerindeki Bingöl Solhan`da yüzen adaların fotoğraflanması sonrasında Elazığ`a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Elazığ’da otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: otelde alınacak olup tur ücretine dahil.

Öğle Yemeği:  Serbest Menü Olarak alınacak olup ekstradır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine dâhildir.

Konaklama: Elazığ

 

 

6.Gün 30 EKİM 2019 ÇARŞAMBA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası  Ala Mescidi, Kurşunlu Camiini ve Eski Hamamı gezdikten sonra Arap Baba’nın 700 yıldır çürümeyen cesedinin sergilendiği anıt mezarı ziyaret ediyoruz. Molalar eşliğinde dönüş yolculuğu yapıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır

Öğle Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir. 

Akşam Yemeği: Ekstra Menü fiyatları geçerlidir.

Konaklama yoktur otobüsle dönüş yolculuğu yapılacaktır.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

Ulaşım

Araç içi ikramlar

Profesyonel rehberlik

Çevre gezileri

1618 sayılı seyahat sigortası

4 gece yarım pansiyon otel konaklaması

Otelde alınan 4 akşam yemeği

Otelde alınan 4 sabah kahvaltısı

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve ören yeri girişleri

Minibüs ve tekne ücretleri

Tüm öğlen yemekleri

İlk gün ve son gün yemekler

Özel harcamalar 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle