KAPADOKYA TURU (Bursa Çıkışlı)
14/06/2019 - 16/06/2019
Ürgüp, Nevşehir Avanos, Nevşehir
Kişi Başı:
₺ 380
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
14/06/2019
Bitiş Tarihi:
16/06/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 410
₺ 820
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: ₺ 40
₺ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: ₺ 110
₺ 0
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 175 ₺ 0

Toplam 820
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

Kapadokya Turu (1 Gece 2 Gün)

Hareket: Cuma  günü saat 22.00’de Bursa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı (Şehreküstü Meydanı) Metro İstasyonu önünde buluşma ve Kapadokya bölgesine hareket.

1.Gün: Tuz Gölü / Ihlara Vadisi / Derinkuyu Yeraltı Şehri / Dervent Vadisi / Avanos
Yol üzerinde alınan serbest kahvaltı ve Tuz Gölü’nde verdiğimiz fotoğraf molamızdan sonra Perslerin Güzel Atlar Diyarı olarak adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru ilerliyoruz. İlk ziyaret yerimiz güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi; Ihlara Vadisi yürüyüşümüz esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu(Kaymaklı) Yeraltı Şehri kentini görüyor ve hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a geçiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otele geçiş, akşam yemeği ve konaklama.

(Programda ki yoğunluk nedeniyle otele akşam 18.30 civarı girilecektir. Bu nedenle hazırlıklı olunmasında yarar vardır.)

2.Gün: Balon Turu / Onyx Taş Atölyesi / Göreme Vadisi ve Açık Hava Müzesi / Hacı Bektaş-ı Veli
Balon Turu (ekstra); Sabah saat 5.00’te balon gezisi için lobide buluşma. Gün doğumunda yaklaşık 1 saat uçuş.  07.30 civarında otele dönüş ve kahvaltı.

Sabah kahvaltısı sonrasında ilk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Kaya Kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Göreme Açık Hava Müzesinin ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergah Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avlusu ) gezip gördükten sonra Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz. Bursa varışımızın ardından bir sonraki Gezihane Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kişi Başı Ücret: 380 TL 

Ücrete Dahil Hizmetler:
Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
Araçiçi ikramlar
1 Gece 4* otel'de konaklama
1 açık büfe sabah kahvaltısı, 1 açık büfe akşam yemeği
Profesyonel rehberlik
​Seyahat Sigortası
 

* Öğle yemekleri, yemeklerde alınan ekstra içecekler, otelde yapılan minibar, çamaşırhane gibi özel harcamalar fiyata dahil değildir. Balon turumuz ekstradır; 1 saatlik tur ücreti kişi başı 450 TL'dir. Balon turuna katılmak isteyen misafirlerimiz tur öncesinde rezervasyon yapması gerekmektedir. Hava koşulları sebebiyle yapılamayan balon turlarının ödemesi eksiksiz olarak iade edilecektir.

 

NOTLAR:  Gezi süresi 1 gece 2 gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk icin kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobus, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir butundur ayrı ayrı duşunulemez. 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına gore verilecektir. Konaklama bolgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezihane Turizm sorumluluğu yoktur. Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası luks kucuk otobus (midibas) 29 kişi uzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Buyuk arac garantisi verilmez. Yeterli coğunluk (en az 10 kişi) sağlanmadığı takdirde Gezihane Turizm 2 (İki) gun önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tur tarihine erteleyebilir veya misafirin isteği doğrultusunda tur ücretini koşulsuz ve kesintisiz iade edebilir. ( TURUMUZ İPTALSİZ KESİN KALKIŞLI OLUP KİŞİ SAYISI AZ OLMASI DURUMUNDA İŞ ORTAĞI ACENTAMIZ İLE BİRLİKTE TURLARIMIZI GERÇEKLEŞTİRMEKTEYİZ)

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle