KAPADOKYA&KONYA MEVLANA TURU
28/09/2019 - 29/09/2019
Ürgüp, Nevşehir Avanos, Nevşehir Nevşehir Konya Meram, Konya
Kişi Başı:
₺ 650
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
28/09/2019
Bitiş Tarihi:
29/09/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi ₺ 650
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: ₺ 470
₺ 1,300
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: ₺ 65
₺ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: ₺ 110
₺ 0
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 300 ₺ 0

Toplam 1,300
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

KAPADOKYA – KONYA TURU (2 Gece-3 Gün)


Bursa Hareket: 29 ağustos  2019 Perşembe günü saat 23.30 ‘da Acemler Metro İstasyonu , 23.45 Kent Meydanı AVM önünden, 23.55’te Şehreküstü Meydanı’ndan (15 Temmuz Demokrasi Meydanı) hareket ederek Kapadokya Bölgesine gidiyoruz.


1.GÜN: 30 Ağustos 2019 Cuma: Ihlara – Dervent – Derinkuyu – Uçhisar – Paşabağ – Üçgüzeller

İlk durağımız güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi; Ihlara Vadisi yürüyüşümüz esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. Daha sonra düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni geziyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN 31 Ağustos 2019 Cumartesi: Avanos – Göreme – Konya – Mevlana - Alâaddin Tepesi

Balon Turu (ekstra); Sabah saat 5.00’te balon gezisi için lobide buluşma. Gün doğumunda yaklaşık 1 saat uçuş.  07.30 civarında otele dönüş ve kahvaltı.

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş atölyesinden sonra Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in resmedildiği Tokalı Kilise görüyoruz. Göreme Açık Hava Müzesinin ardından Konya’ya gidiyoruz; ilk olarak Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm dünyaya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile başlıyoruz. Müzede yer alan derviş hücreleri, matbah ve Hürrem Paşa Türbesi, Üçler Mezarlığı, Sinan Paşa, Fatma Hatun ve Hasan Paşa türbelerini geziyoruz. Avluda Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Şeb-i Arûs" havuzu ve “Selse bil” adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz.  Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz. Otele yerleşme, kısa dinlenme molasının ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN 01 Eylül2019 Pazar: Alaaddin Tepesi – Meram Bağları

Sabah kahvaltısı ardından Alâeddin Tepesi’ne gidiyoruz. Sultan Kılıçaslan Sarayı (Alâeddin Keykubat Köşkü)’nü görüyoruz. Sultan II. Kılıçaslan (1156-1192) tarafından, İç Kale sur kulelerinden biri genişletilerek 10m yüksekliğinde inşa edilmiş Sarayın sadece doğu duvarı bugüne kadar kalmıştır. Serbest öğle yemeği molası sonrasında Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Camii ve Selçuklu Sultan Türbelerini ziyaret ediyoruz. Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, Hicri 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesini geziyoruz. Vezir Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere Hicri 663’de yaptırılan İnce Minare Medresesi’ ni ziyaret ediyoruz. Konya’dan ayrılarak Meram’a gidiyoruz. Meram’da Hz. Mevlana’nın aşçısı olan, Mevlana ve Mevleviler arasında önemli bir yeri olan Ateşbaz-i Veli’nin Türbesini ve Tavus Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz. Bursa varış ve keyifli turumuzun sonu.


İki kişilik odada kişi başı ücret: 650 TL 
Tek kişilik odada konaklama farkı: 200 TL 
0-2 Yaş Bebek: 65 TL 
3-6 Yaş Çocuk: 110 TL 
7-12 Yaş Çocuk: 300 TL 


Ücrete Dâhil Hizmetler: 
* Lüks otobüs ile tüm transfer ve ulaşımlar 
* Araç içi ikramlar
* Profesyonel rehberlik 
* 1 Gece Kapadokya'da kahvaltı ve akşam yemeği dâhil konaklama 
* 1 Gece Konya'da kahvaltı ve akşam yemeği dâhil konaklama 
* Seyahat Sağlık Sigortası 
* Tüm vergiler 


Dahil Olmayanlar; Otelde oda servisi, minibar, çamaşırhane vb.. kullanımlar, öğle yemekleri, müze - ören yeri giriş ücretleri fiyata dahil değildir. 
** Balon turu fiyata dâhil değildir, 1 saatlik balon turu kişi başı 600 TL'dir. 

 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle