KAPADOKYA-KAYSERİ TURU 2GECE…
27/09/2019 - 29/09/2019
Ürgüp, Nevşehir Avanos, Nevşehir Kayseri
Kişi Başı:
₺ 600
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
27/09/2019
Bitiş Tarihi:
29/09/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi ₺ 700
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: ₺ 600
₺ 1,400
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: ₺ 100
₺ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: ₺ 250
₺ 0
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 350 ₺ 0

Toplam 1,400
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

Kapadokya - Kayseri Turu
(Bursa Çıkışlı)

Hareket: 26Eylül 2019 (perşembe) akşam saat 23.00’de Bursa FSM Bulvarı ile Tuna Caddesi köşesinde Gezihane Turizm önünde buluşma, yol güzergâhımızda Kent Meydanı ışıklardan (saat 23.15) ve Yüksek İhtisas Hastanesi ışıklarından (saat 23.30) misafirlerimizi alarak Kapadokya bölgesine hareket.

1.Gün CUMA: Ihlara – Derinkuyu – Güvercinlik – Kızılırmak – Dervent Vadisi

Sabah saatlerinde Aksaray Ağaçlı Dinlenme tesislerinde serbest kahvaltı molası, mola sonrasında rehberimizle buluşarak Perslerin Güzel Atlar Diyarı olarak adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru ilerliyoruz. İlk ziyaret yerimiz güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi; Ihlara Vadisi yürüyüşümüz esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilise’yi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu (Kaymaklı) Yeraltı Şehri kentini görüyor ve hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a geçiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otele geçiş, akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün CUMARTESİ: Balon Turu - Onyx Taş Atölyesi - Göreme Vadisi ve Açık Hava Müzesi - Kayseri

Balon Turu (ekstra); Sabah saat 5.00’te balon gezisi için lobide buluşma. Gün doğumunda yaklaşık 1 saat uçuş.  07.30 civarında otele dönüş ve kahvaltı. (Balon turu ücreti kişi sayımıza göre belirlenecek olup maksimum fiyat kişi başı 600 TL’dir.)

Otelde sabah kahvaltısı sonrasında ilk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Kaya Kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Göreme Açık Hava Müzesinin ardından Kayseri’ye gidiş. Panoramik şehir turu sonrası otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün PAZAR: Kayseri - Bursa

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak yaya olarak Mimar Sinan’ın inşa ettiği Kurşunlu Cami, Kale, Surlar, Suriçi, Saat Kulesi, Honat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbet’i geziyoruz. Birçok Selçuklu eserini göreceğimiz Kayseri’de alış veriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rehberimiz tarafından belirlenen yerde buluşarak Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz. Bursa varışımızın ardından bir sonraki Gezihane Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dâhil Hizmetler:

Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
2 Gece 4* otellerde konaklama
Otellerde sabah kahvaltısı, akşam yemeği
Profesyonel rehberlik
​Seyahat Sigortası

* Öğle yemekleri, yemeklerde alınan ekstra içecekler, otelde yapılan minibar, çamaşırhane gibi özel harcamalar fiyata dâhil değildir. Balon turumuz ekstradır, hava koşulları sebebiyle yapılamayan balon turlarının ödemesi eksiksiz olarak iade edilecektir.

 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle