KAPADOKYA-GÖREME-ÜRGÜP
28/09/2019 - 29/09/2019
Ürgüp, Nevşehir Nevşehir
Kişi Başı:
₺ 400
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
28/09/2019
Bitiş Tarihi:
29/09/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 400
₺ 800

Toplam 800
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

 

Siz değerli misafirlerimiz ile buluşma noktalarımızda buluşarak “Güzel atlar diyarı” Kapadokya’yı keşfetmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1.Gün – Avanos,Göreme,Paşabağlar,Hayal Vadisi, Derbent,Mağara restaurant,Yeraltı Şehri, Güvercinlik,Çanak Atölyesi,Onyx taşı atölyeleri ,Türk Gecesi

Sabahın ilk saatleri ile Kapadokya bölgesi olarak adlandırılan 5 şehirden Nevşehir’e varıyor ve Kapadokya’ya  “merhaba” diyoruz. Gün öncesi enerji depolamak için kahvaltı noktamızda mola veriyoruz. Güzel bir kahvaltı ardından rehberimizin anlatımları eşliğinde, ilk durağımız olan Göreme’ye ulaşıyoruz.  MS 4. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar yoğun bir manastır hayatına ev sahipliği yapmış, kaya blokların içerisinde şapeller, kiliseler, mutfak ve yemekhane gibi bölümlerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi sizleri hayretlere düşürecek. Rehberimizin anlatımları sonrası Aziz Basileus Şapeli, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında bölgenin doğal kaynaklarından ve zenginliklerinden olan onyx taşının elde edilişi, işlenişi hakkında bilgiler almak icin Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada bizler için yapılan onyx taşı işleme sunumu sonrasında, dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Onyx atölyesinde yapılan bilgilendirme ve alışveriş sonrası muhteşem manzarası ile Kapadokya’nın zirvesi Uçhisar Kalesini rehberimizden dinliyor ardından ilgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktası Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra, yöre insanı için atalarından kalma miras, Anadolu topraklarında çok uzun zamandır yaşayan bir el sanatı olan, çanak-çömlekçiliğin nadide örneklerini görmek için Avanos’ta bulunan çömlek atölyesine gidiyoruz.  Atölye sonrası dinlenmek ve tas kebabı gibi yöresel tatlarla tanışmak üzere mağara içine yapılmış restaurantımıza ulaşıyoruz, dileyen misafirlerimiz öğle yemeği hizmetini burada alabilirler. Yemek ardından Kapadokya’nın eşsiz jeolojik oluşumunda sığınma amacı ile inşa edilmiş, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan Derinkuyu,Kaymaklı ve ya Öz konak yer altı şehirlerini görüyoruz. Burada kiler, mutfak, sürgü kapılar, ahır gibi bölümleri gezdikten sonra peribacası oluşumu ve gelişiminin en iyi görülebildiği, iki üç başlıklı peribacası örneklerinin yoğun olduğu, keşişler vadisi olarak da bilinen Paşabağları mevkiinde gezi ve fotoğraf molası veriyoruz.  . Bir sonraki durağımız Hayal Vadisi olarak da adlandırılan oturan deve, fok balıkları gibi birbirinden farklı figürlere benzetilen, doğal oluşumların bulunduğu Dervent Vadisi olacak.  Bu günümüzü bitirirken otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği açık büfe olarak otelde alınacaktır.Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle beraber mağara konsepti içinde bulunan yöresel dansların ve etkinliklerin yapıldığı,alkollü yada alkolsüz içeçek,meyve,çerez ikramı ile birlikte Türk Gecesi noktalarında giderek eğlenebiliriz.

Diğer Detaylar

Kahvaltı: Sabah Nevşehir’de serbest olarak alınıyor - Ekstra

Öğle yemeği: Mağara konseptli restaurantımızda-Ekstra 

Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

Konaklama = Göreme - Ürgüp bölgesi

2.Gün – Ürgüp, Asmalı Konak, Üç güzeller peri bacaları ,Ihlara Vadisi,Tuz gölü

Sabahın erken saatlerinde,dileyen misafirlerimizle hayatınızda yapmanız gerek 100 etkinlik arasında yer alan Balon turlarına katılıyoruz. Balon turuna katılmayacak olan misafirlerimiz için bu saatlerde uyanmalarını tavsiye ediyoruz ki sadece Kapadokya’da şahit olacağınız bu görsel zevkten mahrum kalmayın kendi imkanlarınız doğrultusunda bu muhteşem görsele şahit olabilirler.Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı ardından bölgenin panoramik olarak izlenebildiği doğa harikası, Üç Güzeller peribacalarını görmek için hareket edip ardından burada fotoğraf molası veriyoruz. Rotamızı otantik ortamı ve tarihi yüzüyle meşhur olan Ürgüp’ün dizilere de söz konusu olmuş şehir merkezine çeviriyoruz. Burada Asmalı Konak ziyaretimiz ve bölgenin meşhur şarapları hakkında bilgi aldığımız, aynı zamanda dileyenlerin tadım ve alışveriş yapabileceği şarap fabrikası ve mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alışveriş sonrası Ihlara vadisine doğru yola çıkıyoruz. Melendiz Çay’ı bitki örtüsü, kiliseleri ve şapelleriyle doğa, tarih ve kültür olgularının bir araya geldiği Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Rehberimizin eşliğinde vadi içerisine doğru yürüyüşümüze başlayarak, vadi içerisinde bulunan Ağaçaltı Kilisesini ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Selime’de bulunan dere kenarı restaurantlarda yemek hizmeti alabilirler.Dönüş yolculuğumuzdan önce son noktamız olan ve Dünya’nın birçok noktasından gelen fotoğrafcıların uğrak noktası,özellikle gün batımı manzaralarıyla meşhur Tuz Gölünü ziyaret ediyor ( Opsiyonel gün batımına yetişilir ise  ) , buradan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz,sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Gezihane Turizm  seyahatinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Diğer Detaylar

Kahvaltı: Sabah otelimizde açık büfe olarak,tur fiyatına dahil.

Öğle yemeği: Tur güzergahı serbest yada tavsiye restaurantlarda - Ekstra

Akşam yemeği: Yol üzeri serbest ya da tavsiye restaurantlarda – Ekstra

Konaklama : Bu gecemizde konaklama mevcut değildir,dönüş yolculuğu yapılacaktır.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 

Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah kahvaltısı

Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar İle Ulaşım 

Çevre Gezileri

Ek Hizmet Bedelleri(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)

Rehberlik hizmetleri

 Otobüs içi İkramları 

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otelde yapılan özel harcamalar

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Öğle yemekleri

Ekstra tur ve etkinlikler ( Balon,Türk gecesi,Atv vs)

Müzekart

Balon Seyir Turu

ATV Safari

Jeep Safari

At Safari

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle