RİZE AYDER KARDAN ADAM FESTİVALİ
24/01/2020 - 27/01/2020
Trabzon Rize
Kişi Başı:
₺ 879
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
24/01/2020
Bitiş Tarihi:
27/01/2020
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 879
₺ 1,758

Toplam 1,758
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

RİZE AYDER KARDAN ADAM FESTİVALİ

 

3 GECE 4 GÜN/ 2 GECE YAYLA OTEL KONAKLAMALI

 

24 OCAK 2020/ PERŞEMBE

Öğlen saat 14:00’de  Şehreküstü meydanından aracımızla Trabzon’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.

 

25 OCAK 2020/CUMA:

AKÇAABAT-TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ - UZUNGÖL - AYDER KONAKLAMA

Sabah saatlerinde Akçaabat’ta alacağımız kahvaltı sonrasında Trabzon'u gezmeye başlıyoruz. İlk olarak 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazasını görmek için Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Mağaza gezimizin ardından 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkünü gezmeye başlıyoruz. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşkü gezimizin sonrasında, Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’ü doyasıya yaşamanız için sizlere yeteri kadar bol serbest vakit veriyoruz. Serbest vakit sonrasında Ayder’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Ayder  

26 OCAK 2020/CUMARTESİ:

 FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE - AYDER KONAKLAMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, otelimizden ayrılarak Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Fırtına Vadisi kenarında kısa bir molanın ardından Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. Yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Kalegon gezisi sonrasında bu enfes yaylada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu süre zarfında güzel bir yürüyüş yapıp, yöre insanlarıyla keyifli ve bol kahkahalı sohbetler yapabilirsiniz. Festival alanına giderek etkinliklere katılıyoruz. Akşam havai fişek ve meşaleli kayak gösterilerini izledikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Eğlenmek isteyen misafirlerimiz ile yemekten sonra otelden ayrılıyoruz (EKSTRA).

 Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

27 OCAK 2020/PAZAR:  

 KARDAN ADAM FESTİVAL ALANI – BURSA’YA DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrasında, 13. Kardan Adam Festivali kapsamında yapılan etkinliklere katılıyoruz. Sahnede yöresel sanatçıların vereceği konserlere eşlik ediyoruz. Hep birlikte kardan adam yapma yarışması ve festivalin en çok tercih edilen aktivitelerinden birisi olan ve özel olarak oluşturulmuş kayak pistinde şişme deniz botu, çamaşır leğeni, naylon torba, yüzme simidi, lastik şambrel ile karda kayarak, Lazbord etkinliğine katılıyoruz. Sonrasında Trabzon doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz de Fırtına Deresi’nin kenarında aldıktan sonra Trabzon merkezde yapacağımız şehir turumuzun ardından, Bursa’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz.Tekrar buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşçakalın...

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Yönlendireceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

KİŞİ BAŞI TUR FİYATI: 879 TL

Ücrete Dahil Olanlar

*2 gece yarım pansiyon yayla otelinde konaklama

*2 sabah kahvaltısı otelde

*2 akşam yemeği otelde

*Seyahat Güvence Sigortası,

*Profesyonel rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

* İlk gün kahvaltı,

*Tüm öğlen yemekleri,

* Dönüş günü alınacak akşam yemeği

*Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,

*T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle