DOĞU ANADOLU MİRASLARI
31/07/2020 - 31/08/2020
Sivas Erzincan Erzurum Van
Kişi Başı:
₺ 1,780
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
31/07/2020
Bitiş Tarihi:
31/08/2020
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 1,780
₺ 3,560

Toplam 3,560
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

Bursa Kalkışlı / 6 Gece Otel Konaklamalı 

TUR TARİHLERİMİZ 

                 14.08.2020                             28.08.2020

1.Gün Tur Güzergahı

22:30 Bursa duraklarından hareketle programımıza başlıyoruz.

 

2.Gün Sivas-Erzincan-Erzurum-Tercan Aşkale Azizi ye İmranlı

Otobüsler  ile gece  yapacağımız yolculuk sonrası Sivas'a ulaşıyoruz. İç Anadolu'nun en eski ve önemli kentlerinden biri olan Sivas’ı gezmeye başlıyoruz. Cumhuriyet tarihi ve Selçuklu döneminin bu önemli kentinde ilk ziyaret noktamız restorasyonu devan eden Gök Medrese olacak. Buruciye Medresesi , Çifte Minareli ve Şifaiye Medresesiyle güzel Sivas meydanını ziyaretimize devam ediyoruz. Ardından zamanla eğilen ve eğri olarak ayakta kalan minaresiyle ünlü Ulu Cami ’yi görüyoruz.Sonrasında ise yıllarca lise olarak sonrasında ise kongre binası olarak kullanılan Sivas Kongre Binasını gezdikten sonra cumhuriyet meydanında serbest zamanımız başlıyor.Madımak otelini görebileceğimiz  ve meşhur çerkezin kahvesinde içebileceğimiz kahvelerin eşliğiyle tamamladığımız serbest zamanımız sonrasında Erzincan ’a doğru geçiyoruz. Karasu Nehri’nin Munzur ve Tercan Dağları arasında oluşturduğu ve kendi adıyla da bilinen geniş ve verimli ovaya kurulmuş olan Erzincan belki de ülkemizin en yeşil şehirlerindendir. Turistik bir il olmamasına rağmen yeşilliği ve insanlarının sıcaklığıyla aklınızda kalacak bir şehirdir Erzincan. Bakırcılar Çarşısı’nda vereceğimiz alışveriş molasında dileyenler birbirinden güzel ve farklı bakır işlerinden alabilirler. Öğle yemeğimizi şehirde serbest olarak aldıktan sonra Erzurum ’a doğru yola çıkıyoruz.  Yol alırken Doğu Anadolu doğasının ve coğrafyasının etkileyiciliğini de göreceksiniz. Doğu Anadolu ’nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 mt.lik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksekteki şehir merkezi olan Erzurum’un eski eserlerinin neredeyse tamamı volkanik, bazaltik kara taştandır. Şehrin geneline yayılmış olan kasvetli hava ile Palandöken’in karlı zirveleri tam bir tezat yaratırlar. Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden olan Çifte Minareli Medrese, Saltuklular dönemine tarihlenen Üç Kümbetler, Osmanlı mimarisinin şehirdeki gözde temsilcilerinden ve aynı zamanda da “oltu taşı” mağazalarının bulunduğu Taşhan ve ilgi çekici çinileriyle ön plana çıkan Yakutiye Medresesi gezilerimizden konaklama için otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA (Erzurum Borapark Otel v.b.)


DİĞER DETAYLAR

Kahvaltı: Tur güzergahına uygun bir noktada alınır. – ekstra-
Öğle yemeği: ekstra
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

 

3.Gün Erzurum-Kars-Sarıkamış-Horasan-Ani Harabeleri

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Kars ’a doğru yola çıkıyoruz. Pasinler ’den geçerken Aras ve Kargapazarı nehirlerinin kesiştiği noktaya inşa edilmiş olan 800 yıllık Moğol eseri olan Çobandede Köprüsü’ nde fotoğraf molası verdikten sonra Horasan, Sarıkamış yoluyla Kars’a ulaşacağız. Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya ’nın en batısında olan bir şehirdir. Yani hem doğulu, hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar.. Kars’ı çok seveceksiniz, biz bundan eminiz! Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan Kars Kalesi, Katedral diye de bilinen 12 Havariler Kilisesi gezilerini yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra ülkemizin en uç noktasına, Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan;  Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervan sarayı’nı geziyoruz.Bu unutulmaz geziyi tamamlayıp, tekrar şehir merkezine döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

(Burada talep eden misfirler akşam misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler)

KONAKLAMA(Kars  Grand Ani,Güngören Otel v.b.)


DİĞER DETAYLAR

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Ekstra
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

Kafkas gecesi(50 TL)

 

4.Gün Kars- Digor -Iğdır-Van-Doğubayazıt-Tuzluca –Çaldıran -Muradiye

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Digor, Tuzluca yolunu kullanarak, uzunca bir süre Ermenistan sınırını takiben Iğdır ’a ulaşıyoruz. Dikkatle bakarsanız Erivan ’ın evleri ve sınırımıza çok yakın kurulmuş olan Metzamor Nükleer Santrali’ni de görebilirsiniz. Iğdır Ovası Doğu’nun Çukurovası olarak adlandırılır. Yüksek dağların arasına sıkıştığı için çevresinden çok daha yumuşak ve ılıman bir havaya sahip olan ovada her türlü sebze ve meyve hatta pamuk bile yetişmektedir. Iğdır’ın sırtını dayamış olduğu, 5137 mt.lik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı fotoğraflamak için uygun bir noktada mutlaka duracağız, merak etmeyin! Öğle yemeğinden sonra İshak Paşa Sarayı’na çıkıyoruz. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden buyana tüm Doğu Anadolu’nun sembol yapısı olmuştur. Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli anıtsal kapılarıyla, 116 odalı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. İshak Paşa’dan sonra Van ’a doğru yola çıkıyoruz. Tendürek Dağı Geçidi’nden (2644 mt.) geçerken katılaşmış lavları, Çaldıran Ovası’ndan geçerken meşhur savaşın geçtiği alanları göreceğiz. Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi ’nde de fotoğraf molası verdikten sonra Doğu’nun Paris’i de denilen ve ülkemizin en büyük gölü olan Van “Denizi”nin kıyısına kurulmuş olan Van’a ulaşıyoruz. Tuşpa diye de bilinen, gerçek adı ise yazılı kaynaklarda kral I.Sarduri’den dolayı Sardurihinili olan Van Kalesi’ne gidiyoruz. Surlar, kale camisi, Urartu krallarının kaya mezarları ve kale kapılarını gördükten sonra otelimize dönüyoruz.Konaklama ve akşam yemeği  otelimizde.

KONAKLAMA(Van 3*&4* oteller)

DİĞER DETAYLAR

Sabah kahvaltısı:Tur ücretine dahil olarak konaklama otelimizde alınıyor

Öğle yemeği: Ekstra

Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

 

5.Gün Bitlis-Van-Tatvan-Edremit-Gevaş

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından  ilk olarak son dönemde ziyarete açılmış ülkemizin en güzel ve özel müzelerinden biri olan Van Urartu Müzesi'ni geziyoruz.Van bölgesi ve özellikle Urartu medeniyetine ait en özel eserlerin sergilendiği bu müze sizleri kendine hayran bırakacak.. Van denince ilk akla gelen yapı olan Akdamar Adası ve kilisesi var sırada.(ekstra) Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan aşıklarının hüzünlü hikayesini ve Kral Gagik ’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra öğle yemeğimizi Van“Denizi” kıyısında alacağız. Dileyenler Van’ a özgü inci kefalinin tadına bakabilirler. Yemekten sonra Doğu Anadolu ve İran kültürünün en önemli öğelerinden olan Halı ve Kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde bir mola verip, daha sonra Tatvan ’a doğru yola çıkıyoruz.Buradan Ahlat ’a geçiyoruz. Bazıları 3.5 mt. boyunda olan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbeti’ni görüp ( Dileyen misafirlerimizle Nemrut Krateri’ni görmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. EKSTRA TUR ) Bitlis şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrasında otelimize ulaşıyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA(Bitlis 3*&4* oteller)


DİĞER DETAYLAR

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Ekstra
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

 

6.Gün Bingöl-Bitlis-Elazığ-Muş-Tunceli-Solhan-Güroymak-Pertek

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Doğu Anadolu bölgesinin 2. Büyük ovası olarak bilinen Muş Ovasına ulaşıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız şehir gezimiz sonrasında Bingöl üzerinden Karakoçan’a, oradanda Tunceli’ye geçiyoruz. Doğu Anadolu’nun yukarı fırat bölgesinde bulunan Tunceli,  Munzur Vadisi Milli Parkı ile tanınan bir bölge.Şehir merkezi gezimizi tamamladıktan sonra Munzur Vadisinden yapacağımız yolculukla Ovacık'a ulaşıyoruz. Munzur dağı'nın eteklerine kurulan kent, ismini dağların arasında bulunan ovadan almaktadır.İlçede yapacağımız gezide rehberimiz Munzur baba ve Düzgün baba efsanelerini anlattıktan sonra Munzur Gözleri'ne ulaşıyoruz.Burada geçireceğimiz vaktin ardından Pertek ilçesinden hareketle otelimize doğru yol almaya başlıyoruz.Fırat nehri üzerinde yapacağımız feribot yolculuğu sırasında Pertek kalesini görüyoruz ve rehberimizden anlatımlarını dinliyoruz. Ardından otelimize ulaşıyoruz.

KONAKLAMA(Elazığ 3*&4* oteller)


DİĞER DETAYLAR

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Ekstra
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

 

7.Gün Elazığ-Malatya-Keban-Kemaliye-Divriği

Kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Harput’u gezmeye başlıyoruz.. 4000 bin yıllık tarihi bulunan Harput kalesine neden Süt Kalesi dendiğini rehberimizden dinledikten sonra Anadolu’nun Pisa Kulesi olarak da adlandırılan Yatık minaresi ile ünlü Harput Ulu camiini ziyaret ediyoruz. Tarihi Harput evlerini dışarıdan gördükten sonra Arap Baba türbesine gidiyor ve Arap Baba’nın hikayesini dinliyoruz.  Elazığ ve Keban üzerinden Divriği’ye ulaşıyoruz. Selçuklu döneminin bu önemli kentindeki ilk gezi noktamız olan Selçuklu mimarisinin dış cephe ve sembolizasyon konusunda ulaştığı en üst noktayı, Divriği Ulu Camii'ni görmeye gidiyoruz. Gün ışığına bağlı gölge oyunlarının hakim olduğu ve her bir bezemesinin taşıdığı anlama göre birçok farklı inancı süslemelerinde barındıran Divriği Ulu camii aynı zamanda Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi nde yer alıyor.Gezimizin ardından Kemaliye’ye doğru yol almaya başlıyoruz. Kemaliye de ilk durağımız Recep Yazıcıoğlu Köprüsü olacak. Öncülüğünü Recep Yazıcıoğlu’nun yaptığı ve Devlet-Millet iş birliği ile yapılan ilk proje olan köprünün bölge için ne denli öneme sahip olduğunu rehberimizden dinledikten sonra Kemaliye Taş Yol’a ulaşıyoruz. Amerika’da bulunan Grand Kanyonun ardından dünyanın en büyük 2. kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehrinin dağları delerek oluşturduğu yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu yol sizleri hayrete düşürecek. İnsanların tamamen elleri ile oyarak açtığı ve zamanında Kemaliye -Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insan emeği ve kararlılığının günümüzde yaşayan en büyük sembolüdür. Taş Yol gezimiz  sonrasında Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Salim Usta tarafından Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’orada bir köy var uzakta’’ dizelerine konu olan Apçağa köyüne ulaşıyoruz. Apçağa köyünde fotoğraflarımızı çektikten sonra kartal yuvasını andıran Kayabaşı Kır Kahvesine çıkarak Kemaliye’yi , Fırat Nehrini tepeden seyrederken çaylarımızı ve kahvelerimizi yudumlayarak Kemaliye gezimizi sonlandırıyor ve yolumuzu takiben konaklamak ve akşam yemeği için otelimize ulaşıyoruz.

KONAKLAMA(Malatya 3*& 4* oteller)
 

DİĞER DETAYLAR

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: 
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

 

8.Gün Tur Güzergahı Malatya Kayseri Bursa İstanbul

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Malatya’yı gezmeye başlıyoruz.Eski Malatya’da bulunan Ulu Camii ziyareti sonrasında Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayına geçiyoruz.Verdiğimiz fotograf molası sonrasında Malatya merkeze dönüp Şirehanın'da kayısı alışverişi için serbest zamanımız olacak.Antik dönemlerde kayısı üretiminden dolayı bal ülkesi olarak adlandırılan Malatya’dan ayrılıp Kayseri’ye doğru yol almaya başlıyoruz.Mantısı ile ünlü Kayseri’de alacağımız öğlen yemeği sonrasında şehri gezmeye başlıyoruz. Hunat Hatun Medresesi ve Camii ziyaretlerimizi gercekleştirip yöresel ürünler alabilmek için serbest zamanımız veriyoruz..Serbest zaman sonrasında dönüş yolculuğumuz başlıyor.Siz değerli misafirlerimizle başka bir Gezihane Turizm programında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


DİĞER DETAYLAR

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği:  
Akşam yemeği: Dönüş güzergahında mola tesisinde serbest olarak alınıyor. - EKSTRA

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

-Gidiş-Dönüş ulaşım

-6 gece otel konaklaması

-Otelde alınacak 6 sabah kahvaltısı

-Otelde alınacak 6 akşam yemeği

-Profesyonel rehberlik ücreti

-Yardımcı rehberlik ücreti

-Elazığ-Pertek feribot ücreti

-Araç iç ikramlar

-Otopark ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN ÜCRETLER

-Müze ve ören yeri girişleri

-Kişisel harcamalar

-Öğle yemekleri

-Kafkas gecesi(50 TL)

ÖNEMLİ NOT : Turumuz 7 gece 8 gün olup, otel konaklaması 6 gece 7 gündür. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Gezihane Turizm  misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle