SAFRAN HASADI/SAFRANBOLU-AMASRA…
26/10/2019 - 27/10/2019
Safranbolu, Karabük Amasra, Bartın
Kişi Başı:
₺ 450
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
26/10/2019
Bitiş Tarihi:
27/10/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 450
₺ 900
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 200 ₺ 0

Toplam 900
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

SAFRANBOLU - AMASRA TURU

Hareket: 26 Ekim  2019 cumartesi gününün ilk saatlerinde saat 01.00 ’te Şehreküstü Akuğur market  önünde buluşma ve KENT MEYDANINDAKİ misafirlerimizide aldıktan sonra Amasra’ya hareket.

1.Gün: 26 Ekim  2019 cumartesi

Yaklaşık 7 saatlik yolculuk sonrası Amasra girişinde M.S 40-50 yıllarında Roma döneminde yapılan Kuşkayası Yol Anıtı’nı görmek üzere duruyoruz. Anadolu’da ki tek yol anıtı olma özelliğini taşıyan bu eseri görüp fotoğrafladıktan sonra tekrar hareket ederek Amasra’ya varış. Fatih Sultan Mehmet Han’ın Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) diye nitelendirdiği, adını Pers Prensesi Amastris’den alan Amasra’da alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz; Amasra Kalesi, Büyük ve Küçük Liman, adayı anakaraya bağlayan Kemer Köprüsü, Kilise Cami’yi gezerek Çekiciler Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra  serbest zaman sonrasında Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize giriş, akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün: 27 Ekim  2019 pazar

Erken kahvaltı sonrasında  otelimizden ayrılıyoruz.Gıda,boya ve kimya sanayinde kullanılan ve gramı 20-25 TL olup ağırlığının 100 bin katı sıvıyı boyayan Safran Çiçekleri hasadını görebilmek içinYukarı Çiftlik Köyü  Safran tarlasına gidiyoruz.Safran toprağına zarar vermemk için küçük gruplar halinde toplanmasına yardımcı oluyor ve safran hakkında bilgi alıyoruz.Ardından 80 metre yüksekte inşaa edilen İncekaya Kanyonu üzerinde kurulan cam seyir terasa gidiyoruz.Manzarayı izleyip fotoğraflamaalrdan sonra   şehir merkezine doğru inerek yol güzergâhımızda Demirciler Çarşısı, Yemeniciler Çarşısı, Cinci Hanı, Kaymakamlar Evi, Köprülü Mehmet Paşa Cami, Güneş Saati, Saat Kulesi ve Eski Hükümet Konağını görüyoruz. Şehrin merkezinden geçen, üzerine evlerin kurulmuş olduğu Akçasu Kanyonu’na gidiyoruz. Bu eşsiz güzelliği izleyip çarşıda belirlenen noktada buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde  Hıdırlık Tepesini görerek Bursa’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası Bursa’ya varış ve bu keyifli turumuzun sonu.

Kişi Başı Ücretler:
İki kişilik odada kişi başı ücret: 450 TL
Tek kişilik odada kişi başı: 520 TL
 

Ücrete Dâhil Hizmetler
Lüks araç ile tüm gezi ve transferler
Araç içi ikramlar
Amasra’da sabah kahvaltısı
Safranbolu’da akşam yemeği
1 Gece Safranbolu’da 4* otelde konaklama
Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik

Ücrete Dahil Olmayanlar
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Otelde ve yemeklerde alınan ekstralar menüler

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle