GAP TURU (Bursa Çıkışlı Karayolu…
14/10/2019 - 20/10/2019
Mersin Hatay Gaziantep Adıyaman Şanlıurfa Mardin Diyarbakır
Kişi Başı:
₺ 1,200
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
14/10/2019
Bitiş Tarihi:
20/10/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 1,200
₺ 2,400
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 790 ₺ 0

Toplam 2,400
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

BÜYÜLEYİCİ GAP TURU

 Bursa Kalkışlı \ 6 Gece 7 Gün ( 5 Gece Konaklamalı ) 

 

 1.Gün: Bursa - Eskişehir – Antakya

Değerli Konuklarımızı 20.00 da Şehreküstü meydanından  alıyor, ardından yolculuğumuza başlıyoruz. Arada vereceğimiz molalar ve Oksijen Travel araç içi ikramları ile Eskişehir- Şereflikoçhisar - Aksaray - Pozantı - Adana güzergâhını takip ederek, yolculuğumuzu gerçekleştireceğiz.  

2.Gün: Tarsus - Antakya - Asi Nehri - Uzun Çarşı - Harbiye - Mozaik Müzesi - St. Pierre Kilisesi-GaziAntep

Sabah Tarsus’ta şelale kenarında alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Tarsus turu yaparak , İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya'daki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye'den çıkartılan Mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından İlk Hristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz sonrasında Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı'da serbest zaman veriyoruz. Sonra ki gezi noktamız Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi'ne gidiyoruz. Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un Aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra  otelimize yerleşmek üzere Antep’e doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık 2,5 saat yolculuğumuzun ardından otelimizde  Akşam yemeği ve Konaklama için yerleşiyoruz.

 DİĞER DETAYLAR

 Sabah kahvaltı:Tarsus şelalesi kenarında alınacak olup, tur ücretine dahil değildir

 Öğle Yemeği : Antakya'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

 Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

 Güzergah: Bursa - Eskişehir –Aksaray-Tarsus- Hatay –G.Antep / 1300 KM

 Konaklama Oteli :  Büyük Veliç Otel - Tilmen Otel

 3.Gün: Zeugma Mozik Müzesi - Gaziantep (Ayıntap) Kalesi - Sedefciler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı - Kasteller - Tahmis Kahvesi –Birecik –Halfeti 

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesine geçiyoruz. Tadilatta olduğundan panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen, bakırcılar çarşısı ve yemenicileri gezerek almacı Pazarını, zincirli bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içmek üzere kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında Alış-veriş için verilen serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, baklava alış-verişlerimizi yapıyoruz. Daha sonrasında yemek konusunda adıyla anılan ve Dünya Gastronomi ödülleri alan bir kente gelip de yöresel lezzetleri, tatmadan olmaz diyerek yemeğe geçiyoruz. Meşhur Ali Nazik ve diğer eşsiz kebapların ayrıca hakiki Gaziantep baklavasının da tadına bakıp, bu güzel şehrimizden ayrılarak Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatımız da olacak. Bu kısa ziyaret sonrasında yolumuzun sonunda bizleri sanki cennetten bir köşe olan ‘’Halfeti’’ karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti'de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ve yöreye özgü fon müzikleri eşliğinde güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatımız olacağı gibi ayrıca adım adım tüm halfetinin anlatımlarını dinlerken bu bölgeden ayrılmak istemeyeceksiniz. Tekne turumuzu tamamlıyor. Yaklaşık 1,40 dk lık yolcuğumuz sonrasında Şanlıurfada ki Otelimize yerleşiyor ve hız kesmeden urfanın olmazsa olmazı sıra gecesinin yapıldığı otantik mekânımıza gidiyoruz. Yöresel kebapların, mezelerin olduğu, çiğ köfte hazırlanışı ve sunumu sonrası şıllık tatlısının da tadına bakma fırsatı bulacağımız mahalli sanatçıların o muazzam türkülerine eşlik ederek unutulmayacak sıra gecemizin ardından otelimizde istirahate çekiliyoruz.

 DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Gaziantep de alınacaktır.(Ekstra)

Halfeti tekne turu. Ekstra

Güzergâh: Gaziantep – Halfeti- Birecik – Şanlı Urfa

Konaklama Oteli: Asil Otel - Dedeman Otel - Güven Otel

Yemekli Sıra Gecesi (Ekstra)

 4.Gün: Balıklı Göl - Hz.İbrahim Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Göbekli Tepe – Harran konuk evi – Mardin

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz. ( Arkeolojik kazı çalışmaları nedeniyle ziyarete kapalı olma durumunda Göbekli tepeden çıkartılan eşsiz eserlerin bulunduğu arkeoloji müzesine gidiyoruz) Dünya'da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbekli Tepe'den ayrılıyor bir sonra ki durağımız olan dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Çay ve kahve molası verdiğimiz bu konuk evinde dileyen misafirlerimiz yöresel kıyafetleri deneyebilir bu kıyafetlerle unutulmaz  fotoğraflar çekebilirler. Bu güzel otantik ve keyifli mekandan ayrılıp bir sonra ki durağımız olan Mardine ulaşıyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

 DİĞER DETAYLAR

 Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

 Öğle Yemeği: Midyatta alınacaktır. (Ekstra)

 Güzergah: Ş.Urfa-Harran-Göbekli Tepe-Mardin

 Konaklama Oteli: Artuklu Kervansaray - Büyük Mardin Otel

5.Gün: Eski Mardin - Midyat - Telkariciler Çarşısı - Mor Gabriel Manastırı – Hasankeyf – Batman

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak rehberimiz eşliğinde eski Mardin sokaklarına doğru yürüyerek yola çıkıyoruz. Dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arap'ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile hayran kalacağımız noktalarından birisi olacak. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Sonrasında bölgede ki tarihi eserlerden olan Ulu camii'ye geçiyoruz. Dar ve taş sokaklarda, çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk ile Ortaçağın içindeymiş gibi hissedeceğiniz Midyat'a ulaşıyoruz. Taş konakların, kemerli geçitlerin, minare gibi yükselen çan kuleleriyle Süryani kiliselerinin bulunduğu Midyat da İlk durağımız ise bir çok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkarici noktasında alışveriş ve dileyen misafirlerimiz için yöreye has şarap tadımı da yapılacaktır. Daha sonra öğlen yemek molası için Midyat mutfağına geçiyoruz. Eşsiz Et ürünlerinin en çok olduğu bu mekanda Midyat usulü içli köfte irok, kibbe, ikbebet, kokusu bile iştahınızı açabilecek soğan kebabı, başlı başına muazzam bir lezzet Kaburga dolması, dobo, firkiye, Alluciye, kiliçe özellikle sembusek’in tadına bayılacaksınız. Yemek sonrası çaylarımızı içtikten sonra Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Mardin’in Midyat ilçesindeki Turabdin bölgesinde bulunan 1600 yıllık tarihiyle en eski birkaç manastırdan biri olan Mor Gabriel ( Deyrulumur ) Manastırına gidiyoruz. Tarihin en eski manastırlarından biri olan bu yapı bölge de aktif olarak içinde hala rahip ve rahibe yetiştiren manastırlardan bir tanesidir. İçeride dilerseniz din adamları ile sohbet edebilir, merak ettiklerinizi samimiyetle sorabilirsiniz. Bu tarihi mekandan ayrılarak Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan Hasankeyf e ulaşıyoruz. Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini geziyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Kara aslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Türbesini'de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamandan sonra Batman üzerinden  otelimize geçiyoruz… 

 DİĞER DETAYLAR

Akşam yemeği otelde alınacak olup ücrete dahildir

 Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

 Öğle Yemeği: Mardin-Midyat da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah: Mardin – Midyat – Hasankeyf – Batman - Diyarbakır

 Konaklama : Diyarbakır New Garden ,Prestij Otel vb.

 6.Gün: Diyarbakır- Kahta- Adıyaman

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında eski şehri çevreleyen görkemli sur duvarlarından içeri girerek Anadolu’nun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulu cami’yi ziyaret ediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra 35 Yaş-Haydi Abbas şiirleri ile ünlenmiş Cumhuriyet döneminin en önemli şarilerinden Cahit Sıtkı Tarancı'nın evini ziyaret ediyoruz. Ardından bir başka önemli şairimiz olan Ahmet Arif adına ithaf edilmiş evi ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Osmanlılar döneminde Vali Hasanpaşa tarafından yaptırılmış Hasanpaşa hanını ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından panoramik olarak Diyarbakır surlarını, Mardin Kapısını, Hevsel bahçelerini, On gözlü köprüyü görerek Diyarbakır'dan ayrılıyor, Dünyanın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye’nin en büyük barajı Atatürk barajına ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımlar ardından Siverek ve Hilvan üzerinden bir sonra ki durağımız olan Adıyaman’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 DİĞER DETAYLAR

Akşam yemeğimiz otelimizde olup tur ücretine dahildir

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:  alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah: Diyarbakır-Siverek-Atatürk Barajı-Adıyaman

Konaklama Oteli: Bozdoğan Otel

 7.Gün: Adıyaman - Kahta-Kahramanmaraş-Bursa

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Adıyamanın Kahta içesine ulaşıyor ve burada kendi aracımızdan inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Daha sonrasında ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsüne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görerek deniz seviyesinden 2100 metre yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu ve Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan ardından tekrar minibüslere binerek, tur aracımıza biniyor ve bir sonra ki durağımız olan Kahramanmaraş'a ulaşıyoruz. Sonrasında günümüzde Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesinde dondurma molası ve Kahramanmaraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz Kahramanmaraş'tan ayrılarak Bursa'ya doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği K.Maraş  alınacaktır. (Ekstra)

Nemrut Dağı (Ekstra)

Güzergah: Adıyaman-Kahta-Nemrut-K.Maraş-Bursa

Not:Adıyaman programında rehber inisiyatifine ve mevsim şartlarına göre Nemrut dağına gün doğumu çıkılmaktadır.

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Otopark Ücretleri

Otellerde 4 gece yarım pansiyon ve 1 gece oda kahvaltı konaklama,

Açık büfe 5 sabah kahvaltısı,

 Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 4 akşam yemeği

 Programda belirtilen tüm çevre gezileri,

618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Öğle yemekleri

 Tur süresince yapılan özel harcamalar

 Ekstra belirtilen organizasyonlar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

 Müzekart &Müze ören yeri girişleri (Kültür ve Turizm Bakanlığı na ait müzelere giriş için gereklidir.

Otel konaklamalarında tek kişi (single)farkı 300 TL dir.

Turumuz 6 gece 7 gün olup, otel konaklaması 5 gece 6 gündür. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Gezihane Turizm misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0-2.99 yaş ücretsiz 3- 6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle