GAP TURU (Bursa Çıkışlı)
02/03/2019 - 09/03/2019
Mersin Hatay Gaziantep Adıyaman Şanlıurfa Mardin Batman
Kişi Başı:
₺ 1,100
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
02/03/2019
Bitiş Tarihi:
09/03/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi ₺ 1,400
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: ₺ 1100
₺ 2,800
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: ₺ 110
₺ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: ₺ 390
₺ 0
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 690 ₺ 0

Toplam 2,800
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

5 Gece 6 Gün GAP TURU (Bursa hareketli - Karayolu ile)

Mersin - Hatay - Gaziantep - Şanlıurfa - Adıyaman - Mardin - Batman

Hareket Programı: Pazar
Saat 19.30’da Bursa Podyum Park AVM önünden, 20.00’de Kent Meydanı AVM önünden, 21.00’da İnegöl AVM önünden hareket ederek Bilecik – Kütahya – Afyon üzerinden gece yolculuğu ile Mersin’e varış.

Bursa – Mersin 510 Km.

1.Gün: Pazartesi / Mersin – Tarsus - Hatay
Mersin sahilde sabah kahvaltısı ve şehir turu sonrasında Tarsus’a geçiş. Tarsus’ta ilk durağımız Ashab-ı Kehf oluyor. Kuran-ı Kerim’de Kehf süresinde; ”O gençler mağaraya sığınmış ve Rabbimiz bize rahmet ver, bizi bu durumdan kurtarmak için bir yol hazırla, demişler. Bizde bu yüzden mağarada kulaklarına perde koyarak, onları uykuya daldırdık.”  ayetlerine mazhar olan Ashab-ı Kehf olduğu rivayet edilen mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaranın hemen üzerindeki 1873 yılında Sultan Abdülaziz’in emriyle yapılan camiyi ziyaret ederek Tarsus Şelalesi’ne gidiyoruz. Muhteşem manzarası ve doğasıyla bizleri karşılayan Tarsus Şelalesi’nde kısa bir fotoğraf molası vererek Hatay’a doğru hareket ediyoruz.

Mersin – Hatay 298 Km. | Hatay Otelimiz: Anemon Antakya – Waxwing Hotel 5*, vb..

2.Gün: Salı / Hatay – Gaziantep
Kahvaltı sonrası Hatay Turu; ilk durağımız Anadolu’nun ilk camilerinden biri olan Habibi Neccar Cami’yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Hristiyanlıkta önemli bir ibadet merkezi olan, Hz. İsa’nın 12 havarisinden biri St. Pierre’nin Hz. İsa’nın ölümünden sonra gelip misyonerlik faaliyetlerinde bulunduğu kiliseyi geziyoruz. Muhteşem manzarası izlemek üzere Harbiye Şelalesi’ne gidiyor ve G.Antep’e yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 buçuk saatlik yolculuk sonrası Gaziantep’e varış. Şehir merkezine girmeden önce Zeugma Müzesi’ni ziyaret edip, Çingene Kızı mozaiğinin orijinalini görüyoruz. Şehir merkezine giderek Antep Kalesi, kale civarında Han ve Hamamlar, Bakırcılar çarşısı, Baharatçılar Hanı, dar sokakları ile meşhur eski Antep kısmını gezerek otelimize giriş yapıyoruz.  Yöresel çorba ve yemek menüsüyle akşam yemeğimizi alıyoruz. Baklava ikramımız ardından konaklama.

Hatay – Gaziantep 295 Km. | Otelimiz: Gaziantep Safir veya Şirehan Butik Otel, vb..

3.Gün: Çarşamba / Gaziantep – Halfeti– Nemrut Dağı – Adıyaman
Kahvaltı sonrası soyları tükenme tehlikesi altında olan Kelaynak kuşlarının koruma ve üreme çiftliğini ziyaret ettikten sonra Birecik üzerinden Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti gölünde, Fırat’ ın zümrüt yeşilinde özel tekne ile gezinti. Bir kısmı Birecik Barajı’nın suları altında kalan Savaşan Köyü’nü ve birçok medeniyete uç kale olarak hizmet veren Rum Kale’yi tekne ile gezdikten sonra Adıyaman’a geçiyoruz. Adıyaman’a varışımızla birlikte güneşin batışını izlemek üzere Nemrut Dağı’na doğru yola çıkış, yol güzergâhımızda Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Yeni Kale(Eski Kahta Kalesi),Komagene Krallığının başkenti Arsemia kalıntılarını görerek Nemrut Dağı terasına çıkıyoruz. Gezisi sonrasında otelimize giriş, akşam yemeği ve konaklama.
 
Gaziantep – Adıyaman 190 Km | Otelimiz: Adıyaman Antiochos Otel 4*

4.Gün: Perşembe / Adıyaman –  Atatürk Barajı – Göbekli Tepe – Şanlıurfa – Sıra Gecesi
Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket. Yol güzergâhımızda 817.000 metrekarelik baraj gölüyle ülkemizin en büyük barajı olan Atatürk Barajı’nı görüyoruz. Ş.Urfa ’ya girmeden önce, Göbekli Tepe’ye gidiş. Kuş uçmaz, kervan geçmez dediğimiz bir yerde, bir çoban tarafından bulunan ve insanoğlunun bilinen tarihini değiştiren, dünya üzerindeki en eski ibadethane olarak belirtilen Göbekli Tepe’yi görüyoruz. Şanlıurfa’ya varışımızla; Hasan Paşa Cami, Mevlid-i Halil Cami, Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağara, Mecm-el Bahr, Ayn Züleyha Gölü, Makam Camii, Hz. İbrahim Peygamber’in Nemrut tarafından ateşe atıldığında düştüğüne inanılan makam ve Balıklıgöl ziyaretlerini yapıyoruz. Şanlıurfa’nın otantik çarşıları, Bakırcılar Çarşısı, Bedesten, Sipahi Pazarı, İsot Pazarı ve Gümrük Hanı’nda alışveriş için serbest zaman. Otele yerleşme. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak akşam yemekli sıra gecesine gidiş. Otele dönüyoruz ve konaklama.

Adıyaman – Şanlıurfa 115 Km. | Otelimiz: Şanlıurfa El Ruha Otel 5* vb..

5.Gün: Cuma / Şanlıurfa – Harran – Mardin
Sabah kahvaltısı sonrası Hz. Eyyüb Cami ve içerisinde bulunan “Lütfunda hoş, kahrında hoş” diyerek çilesine razı gelip, uzun bir zaman kaldığı sabır makamı olan mağarayı ziyaret ediyoruz. Uçsuz bucaksız Harran düzlükleri içinde yapacağımız bir yolculukla adı kutsal kitaplarda da geçen eskinin, bilim ve felsefe yuvası Harran’a varıyoruz. Burada; Harran Höyüğü, Dünyanın ilk İslam üniversitesi olarak bilinen Harran Ulu Cami medresesi ve diğer kalıntıları görerek Karınca Evleri olarak da bilinen geleneksel Harran Evlerinden birini ziyaret ediyor ve burada geleneksel Arap kıyafetleri içinde fotoğraf çektirebilme imkânı buluyoruz. Harran ziyaretimiz sonrası Mardin’e hareket diyoruz. Mardin’de Süryanilerin en kutsal yapılarından biri Deyrulzafaran Süryani Manastırını gezerek olağanüstü güzellikte Mezopotamya ovası manzarası ile Kasımiye Medresesini gezerek Mardin merkeze geçiyor ve Ulu Cami, Kırklar Kilisesi, dar sokakları ve abbaralı evleriyle otantik Mardin sokakları arasında yapacağımız bir keşif yürüyüşü sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Mardin otelimizde.

Şanlıurfa – Harran – Mardin 257 Km. | Otelimiz: Mardin Yay Grand Otel 4* vb..

6.Gün: Cumartesi / Mardin – Midyat – Hasankeyf – Batman
Kahvaltı sonrasında Yeşilli ve Ömerli üzerinden yine taş evleri ve çekme gümüş sanatı Telkarı atölyeleri ile ünlü Mardin’in Midyat ilçesine gidiyoruz. Mardin’in bir kopyası olan bu şirin ilçe sokaklarında yapacağımız bir yürüyüşle Kaymakamlık Konukevi olarak kullanılan bir Müze evi gezeceğiz. Sıla dizisinin çekildiği ev olarak ünlenen konağı gezerek gümüşçüler (Telkarı) çarşısında alışveriş turu yapıyoruz. Midyat turu sonrası Dicle nehrinin ikiye böldüğü tarihi şehir Hasankeyf’e gidiyoruz. Birkaç yıl sonra Ilısu barajı suları altında kalacak olan 10.000 yıllık bilinen tarihe sahip bu ilçenin içerisinde ilk durağımız, 1409 yılında Eyyübi Sultanı Selahattin tarafından yaptırılan El Rızk Cami olacaktır. Dicle manzarasında çay içmek için vereceğimiz serbest zaman sonrasında yol güzergâhımızda petrol kuyularını görerek Batman’a doğru yola çıkıyoruz. Batman’da alacağımız akşam yemeği sonrasında Bursa’ya dönüş için yola çıkıyoruz.

Mardin – Batman 148 Km.

Dönüş: Pazar
Uzun bir yolculuk sonrası Pazar günü öğle saatlerinde Bursa’ya dönüş ve turumuzun sonu. (1380 Km.)

KİŞİ BAŞI ÜCRETLER:
İki kişilik odada kişi başı: 1.100 TL
Tek kişilik odada konaklama farkı: 300 TL
0-2 yaş bebek: 110 TL
3-6 yaş çocuk (En az 2 yetişkin ile aynı odada): 390 TL
7 - 12 yaş çocuk (En az 2 yetişkin ile aynı odada): 690 TL

Ücrete Dâhil Hizmetler:

Lüks araç ile Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
5 Gece 4* ve 5* otellerde konaklama
Araç içi ikramlar
Otellerde 5 sabah kahvaltısı
Otellerde 4 akşam yemeği
İlk gün Mersin’de sabah kahvaltısı
Son gün Batman’da akşam yemeği
Seyahat sigortası
Profesyonel rehberlik
Nemrut Dağı çıkışı minibüs ücreti ve milli park girişi (30 TL dahil)
Halfeti'de tekne turu (20 TL dahil)

Ücrete Dâhil Olmayanlar:

Müze - Ören yeri giriş ücretleri
Otel Ekstraları (minibar, çamaşırhane vb…)
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan ekstra menü ve içecekler
Ş.Urfa’da akşam yemekli Sıra Gecesi (65 TL )


ÖNEMLİ NOTLAR: Turumuza Halfeti'de tekne turu, Adıyaman'da Nemrut Dağı Milli Park giriş ücreti, Nemrut Dağına minibüs ile çıkış ücreti dâhildir. Dahil hizmetlerde ve programda belirtilmeyen girişler ile Zeugma Mozaik Müzesi (7 TL) Müze kartınız veya Maximum kartınızla giriş yapabildiğiniz için dâhil edilmemiştir. İlk gün kahvaltı ikramı dışında tüm kahvaltılar otellerde olacaktır. Sıra gecesi yemekli olduğundan Ş.Urfa otelimiz hariç olmak kaydıyla diğer akşam yemeklerimiz otellerde açık büfe veya set menü şeklinde olacaktır. Sıra gecesine katılmayacak misafirlerimiz Ş.Urfa'daki akşam yemeklerini kendi imkanları ile sağlayacaktır. Son gün akşam yemeğimiz Batman'da veya yol güzergahında ikram edilecektir. Gezi suresi 5 gece 7 gün olup 5 gece otel konaklamalıdır. Turumuzda başlangıç ve bitişte gece yolculuğu bulunmaktadır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilecektir. Ödeme yaparken koltuk numarasnızı öğrenebilirsiniz. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezihane Turizm sorumluluğu yoktur.  Yeterli çoğunluk (en az 15 kişi) sağlanmadığı takdirde Gezihane Turizm 10 (on) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tur tarihine erteleyebilir veya misafirin isteği doğrultusunda tur ücretini koşulsuz ve kesintisiz iade edebilir. 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle