EGE'NİN SAKLI KÖYLERİ 2 GECE…
28/08/2020 - 30/08/2020
Kuşadası Tire, İzmir Çeşme
Kişi Başı:
₺ 750
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
28/08/2020
Bitiş Tarihi:
30/08/2020
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 750
₺ 1,500

Toplam 1,500
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

 

Bursa Kalkışlı \ 2 Gece 3 Gün 

1.Gün: Kırkoluk,Gölcük,Bozdağ,Birgi,Ödemiş,Tire,Kuşadası

Siz değerli misafirlerimiz ile 02:00 Kent Meydanı,02:30 Görükle’de buluşarak yolculumuza başlıyoruz.İlk durağımız İzmir’e bağlı Ödemiş ilçesinde bulunan Bozdağ,Gölcük beldesi olacak.Bozdağ’ının zirvesinde bizleri karşılayacak olan 40 çeşmeden oluşan Kırkolukta kısa bir mola veriyor ve yolumuza devam ediyoruz.Unutursam fısılda,babam ve oğlum,yeşil deniz gibi film ve dizilere ev sahipliği yapan bölgede bizleri karşılayacak olan Gölcük gölü sizleri doğasıyla ve sakinliği ile büyüleyecek.Göl kenarında alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimizin anlatımlarıyla birlikte bölgeyi geziyor ve fotoğraf çekimleriniz için vereceğimiz serbest zamanın ardından köylü pazarıyla meşhur Bozdağ beldesine uğruyor ve kısa süreli yolculuğumuz sonrası gezimize Aydınoğulları Beyliği'nin merkezi Birgi Köyü ile başlıyoruz. Tarihi Çakırağa Konağı Müzesi, İmam-ı Birgivi Türbe ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır.Unesco tarafından koruma listesi adayı bu köy;tarihi ve mistik sokaklarıyla sizlere dönem filmlerinde geziyor havası yaşatacak.
Birgi Köyü gezimizin ardından Ödemiş ilçesi üzerinden Türkiye'nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ye hareket ediyoruz. Köftesiyle meşhur Ödemiş ve Tire ilçelerinde rehberimizin önerdiği yöresel restaurantlarda yemeklerimizi alıyoruz.(ekstra)Bölgeyi gezdikten sonra Kuşadasındaki otelimiz için yola çıkıyoruz.Akşam yemeğimizi aldıktan sonra   konaklama  için otelimize gidiyoruz.

DİĞER DETAYLAR 

Kahvaltı: Gölcük Göl Kenarı (Ekstra)

Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü fiyatları geçerlidir.Ödemiş yada Tire köftesi tavsiyedir.(Ekstra)

Konaklama: Seçilen 3 ve 4 yıldızlı otellerde

Akşam yemeği: Tur ücretine dahil 

2.Gün: Doğanbey Köyü - Kirazlı Köyü - Çamlık Köyü - Burgaz Köyü - Kuşadası

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltımız sonrası otobüste yerlerimizi alıyor ve yolculuğumuz sonrası gezimize ilk olarak 1924 yılına kadar Rumların yaşadığı Doğanbey Köyü’ne ulaşıyoruz. Eski Rum evlerinin olduğu ara sokaklarda harika kareler yakalamak için serbest zaman veriyor ve ekstra alınacak öğle yemeğimiz için restoranımıza gidiyoruz. Yörenin farklı tatlarını bulabileceğimiz restoranımızda serbest zaman veriyoruz. Ekstra öğle yemeğimiz sonrası Kuşadası’na bağlı olan Kirazlı Köyü’ne gidiyor ve serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Çamlık Köyü’ne ulaşıyor ve bölgeye varışımız ile birlikte 30 adet buharlı lokomotifin sergilendiği Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi’ni geziyoruz. Gezimiz sonrası köy meydanında serbest zaman veriyoruz. Programımız sonrası son köyümüz olan Burgaz (Gökçealan) Köyü’ne kısa bir yolculuk sonrası ulaşıyoruz. Eski Osmanlı dönemi Köyü olan Burgaz Köyü’nde kısa bir serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi yedikten sonra  otelimize varıyoruz. Konaklama  otelimizde.

DİĞER DETAYLAR 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü fiyatları geçerlidir.(Ekstra)

Konaklama: Seçilen 3 ve 4 yıldızlı otellerde

Akşam yemeği: Tur ücretine dahil 

3. Gün: Şirince - Bademler – Sığacık-Bursa

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltımız sonrası otobüste yerlerimizi alıyor ve yolculuğumuz sonrası gezimize ilk olarak şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye varıyoruz. Bölgenin en meşhur şarap evinde şarap tadımı sonrasında bölgeyi keşfetmek ve harika kareler yakalamak için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrasında bölgeye veda edip Selçuk’ta yer alan ve çöp şişin meşhur olduğu restoranımızda ekstra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrası eğitim seviyesinin en yüksek olduğu ve köyün içinde yer alan tiyatro ile ilgi çeken Bademler Köyü’ne ulaşıyoruz. Köyün temiz havasını soluyup çay - kahve molası sonrası Sığacık Köyü’ne hareket ediyoruz. Teos Antik Kenti’nin de yer aldığı, deniz kenarında yer alan sahil köyüne ulaştığımızda rehberimizin kısa bilgilendirmeleri sonrası pazar günleri kurulan köy pazarı ve limanda serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Bursa’ya hareket. Akşam geç saatlerde Bursa’ya varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

DİĞER DETAYLAR 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü fiyatları geçerlidir.(Ekstra)

Akşam yemeği: Yol üzerinde belirlenen serbest olarak alınacaktır ( ekstra)

ÜCRETE  DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks araçlar ile ulaşım

Araç içi ikramlar

Belirtilen kategori otellerde 2 gece  konaklama

Otelde sabah kahvaltısı(2)

2 Akşam yemeği 

Tur Operatör Görevlisi

TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası

Rehberlik 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Gidiş günü sabah kahvaltısı

Öğle yemekleri

Dönüş günü akşam yemeği

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 ​​Covid - 19 önlemleri kapsamında araçlarımızda yarı doluluk kuralına uyulacaktır.
-Turlarımızda maske takmak zorunludur.
-Sosyal mesafe kuralları ile oturma planları 1'er kişilik boşluklar ile düzenlenecektir.
-Araçlarımızın ön ve orta kapı girişlerinde dezenfektan bulunacaktır.
-Tur öncesinde ve sonrasında araçlarımız dezenfekte edilecektir.
-Müze, Ören yeri ve gezi noktalarımızda yoğunluk durumuna göre rehberlerimiz anlatımları araçta gerçekleştirecektir.

 

                           

                            

           

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle