ŞİLE-AĞVA-POLENEZKÖY TURU (Günübirlik)
30/11/2019 - 01/12/2019
Istanbul
Kişi Başı:
₺ 130
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
30/11/2019
Bitiş Tarihi:
01/12/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 130
₺ 260
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: ₺ 20
₺ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: ₺ 70
₺ 0
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 90 ₺ 0

Toplam 260
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

BURSA KALKIŞLI POLONEZKÖY – ŞİLE – AĞVA (GÜNÜBİRLİK)

Hareket: Pazar sabah saat 06.00'da Şehreküstü Meydanı (15 Temmuz Demokrasi Meydanı), 07.00'de Yalova yolu gidiş istikametinde Genç Osman Postahanesi karşısından hareket ederek Polonezköy'e gidiş. 

Program:

Yaklaşık 2 buçuk saat sürecek yolculuğumuz sonrası 1840 yılında Polonya’nın devlet statüsünü kaybetmesi ile 12 Polonyalının Osmanlı Devleti’nden izinli olarak yerleştiği, sonradan sayılarının 100’e yakın olduğu ve o tarihlerde adı “Adampol” olan bir Polonya kolonisi olarak tarihe geçen Polonezköy’e varışımızla beraber serpme köy kahvaltısı alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Kahvaltımızı yapıyor, güzelce dinleniyor ve yol yorgunluğumuz atıyoruz. Polonezköy turumuzda Kültür Evi, Meryem Ana Kilisesi’ni görerek, Polonyalılardan kalma ağaç oymacılık sanatının örneklerini görüyoruz. Tur bitimine aracımıza binerek Şile’ye hareket ediyoruz.

 

Şile’ye girer girmez kendini belli eden tarihi ve doğal dokusunu Şile Feneri, Şile Kalesi ve Tarihi Şile Evleri’ni görerek pekiştiriyoruz. Şile’nin dik yamaçlarında çekeceğimiz muhteşem fotoğraflar sonrası yine aracımıza geçerek Ağva’ya hareket.

 

İlk önce Göksu Deresi’nde yarım saat sürecek tekne turumuzu yaparak daha sonra Ağva’yı geziyoruz. Ağva Latince ’de “iki dere arasına kurulmuş köy” manasında gelmektedir. Göksu Deresi, Yeşilçay ve Karadeniz’in oluşturduğu üçgende kurulan bu küçük kasabanın çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde Bursa’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Kandıra – İzmit üzeri yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası akşam saat 21.00’de Bursa’ya varış ve keyifli turumuzun sonu.

 

Kişi Başı Ücret: 130 TL
 

Ücrete Dahil Hizmetler:

  • Tüm transfer ve Geziler
  • Gezihane Turizm Refakati ve rehberlik
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle