DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
08/02/2020 - 10/02/2020
Datça, Muğla Akyaka, Muğla
Kişi Başı:
₺ 420
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
08/02/2020
Bitiş Tarihi:
10/02/2020
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 420
₺ 840

Toplam 840
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Badem ağaçları baharın habercisi, doğanın sabahıdır.
Dağlar, ovalar, bağlar, tarlalar beyaza keser….
Öyle beyaz olur ki, kar yağmış sanılır..!

Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar. Datça’nın en harika zamanını herkesin deneyimleyebilmesi için, Badem Çiçeği Festivali bu yıl ikinci kez düzenlenecek.

8 – 10 Şubat 2020 tarihleri arasında 3 gün süreyle gerçekleşecek festivalde, hem keyifli zaman geçirmeniz, hem yörenin kültürü ile yakından tanışmanız için pek çok etkinlik yer alacak.

Datça yarımadası geneline yayılacak panayır alanlarında stantlar kurulacak, yöreye has etkinlikler düzenlenecek. Festivalde, badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor.

8 ŞUBAT 2020/CUMARTESİ 

1. GÜN: DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVAL ALANI - ESKİ DATÇA

Saat 00:00 ‘de Şehreküstü Meydanından aracımızla İzmir’in Karaburun ilçesine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde alınacak ekstra  Kahvaltımızın ardından Akdeniz ile Ege Denizinin birleştiği nokta olan Datça’ya hareket ediyoruz. Datça’nın girişinde yer alan Kızlan mevkiindeki Tarihi Yel Değirmenleri (Panoramik) gördükten sonra kültürel değerlerini yitirmemiş olan Hızırşah Köyüne hareket ediyoruz. Köyün girişinde bulunan Beylikler Döneminden kalmış olan Tarihi Camii ziyaret ettikten sonra eski okul binasında kurulan ipek dokuma atölyesini ziyaret ederek dokumalar hakkında bilgi alıyoruz. Köylü bayanlarımızın dokuduğu ve başka yerde bulamayacağınız ipek dokuma ve el işlerini alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından, adı Can YÜCEL ile özleşmiş Eski Datça’ya varıyoruz. Eski Datça’da Taş Binalar arasında yürürken Can YÜCEL’İN evini de görüyoruz. Köy kahvesinde kahve molamızın ardından Badem Çiçeği Festivali'nin düzenlendiği Yeni Datça’ya gidiyoruz. Çeşitli etkinliklerle geçireceğimiz keyifli zamanın ardından otelimize yerleşmek için Marmaris'e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Festival Alanında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Marmaris Otelleri

9 ŞUBAT 2020/PAZAR

2. GÜN: MARMARİS - KNİDOS ANTİK KENTİ - PALAMUTBÜKÜ - AKYAKA

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Marmaris Şehir merkezinde panoramik bir turun ardından Datça Yarımadası'nın en ucunda kurulmuş olan antik çağın en önemli ticaret, sanat ve kültür kenti olan Knidos Antik Kentine hareket ediyoruz. Yol üzerinde otantikliğini kaybetmemiş Datça Köylerini ve baharın habercisi Badem çiçeklerini görüyoruz. Yamaca kurulmuş antik kenti rehberimizle gezdikten sonra Türkiye'nin eşsiz cennet köşelerinden olan Palamutbükü'ne gidiyoruz. Palamutbükü'ne vardıktan sonra yürüyerek Festival Alanı olarakta kullanılan ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği limana iniyoruz. Burada verdiğimiz serbest zamanın ardından Datça'yı arkamızda bırakarak sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, Sakin Şehir unvanına sahip olan Akyaka’ya ulaşıyoruz. İlk olarak ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan doğal bir akvaryum gibi olan Kadın Azmağında küçük bir motor turu (EKSTRA) yapıyoruz. Koruma altına alınan bu bölge kahverengiyle, yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığı 8 dereceyi geçmemesi, şiirsel güzellikteki su altı bitki örtüsü, elinizle tutuverecekmiş hissine kapılacağınız balıkları, kaplumbağaları, üzerinde süzülen ördekleri sizleri kendisine hayran bırakacak. Sokaklar arasında kısa bir gezintinin ardından eski Türk filmlerin çekildiği mekânlardan biri olan devasa okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda fotoğraf molası veriyoruz.  Fotoğraf çektikten sonra Bursa’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz ekstra yol üzerinde alınacaktır. siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz.  

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Festival Alanında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Akyaka'da  Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 KİŞİ BAŞI FİYAT: 420 TL

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle