Kuşadası-Çeşme-Alaçatı Turu…
06/04/2019 - 07/04/2019
Çeşme Kuşadası
Kişi Başı:
₺ 400
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
06/04/2019
Bitiş Tarihi:
07/04/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi ₺ 450
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: ₺ 400
₺ 900
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: ₺ 50
₺ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: ₺ 50
₺ 0
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 200 ₺ 0

Toplam 900
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

OT FESTİVALİ ÖZEL 
Şirince – Efes – Kuşadası – Sığacık - Çeşme – Alaçatı Turu
1 Gece 2 Günlük

Hareket: Cumartesi gününün ilk saati, saat 01.00’de Gezihane Turizm önünde buluşma ve İzmir’e hareket.

1.Gün:  
Sabah saat 08.00’de Şirince Köyü’ne varış ve kahvaltımızı almak üzere restoranımıza gidiş. Kahvaltımızı alıp güzelce dinlendikten sonra Şirince’yi geziyoruz. Maya Uygarlığı’ nın öngördüğü takvime göre 21 Aralık 2012’de Marduk gezegeni dünyaya çarpacak ve kıyameti başlatan olaylar silsilesini tetikleyeceği fakat bulunan Maden Dağı’nda belirecek olan Nuh’un Gemisi’ne binenler sağ kurtulabileceği söylentisi ile meşhur olan bu adına layık şirin köyde turumuzu atıp, gezdikten sonra Efes Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Milattan önce 6000 yıllarına kadar bilinen bir tarihi olan Efes Antik Kenti, tarihte tamamen mermerle yapılan ilk şehirdir. Bir liman kenti olduğu için tarih boyunca çok önemli olaylara şahitlik etmiş ve Yunan Mitolojisi’ nin hemen hemen her hikayesinde bahsedilmiştir. Burada, Antik Tiyatro, Meryem Ana Kilisesi, Belediye Binası, Kütüphane Binası, Liman Caddesi, hamamlar ve tapınakları gezerek Kuşadası’na gidiyoruz.

5000 yıllık tarihi ile tarihte önemli bir yer olan ve çok fazla el değiştirerek birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, Yılancı Burnu üzerine kurulup şimdiki halini almış ve şimdilerde ülkemizin en gözde tatil merkezlerinden biri olan Kuşadası’nın 24 saat hareketli caddelerinde tur atarak otelimize gidiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Kuşadası Altınsaray Butik Otel’de.

2.Gün:
Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda muhteşem fotoğraflar çekebileceğimiz, küçük ve şirin bir balıkçı kasabası olan Sığacık’a uğruyoruz. Marinada vereceğimiz kısa molanın ardından yolumuza devam ediyoruz.12 İyon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki Erythrai olarak bilinen Çeşme’de ilk durağımız; 1508 yılında II. Beyazıt tarafından yaptırılan Çeşme Kalesi oluyor. Sonrasında Kanunu Sultan Süleyman tarafından yaptırılan kervansarayı görüyoruz. Çeşme meydanında kısa bir serbest zaman vererek belirlenen saatte buluşup Alaçatı’ya hareket ediyoruz.

Öğle saatlerinde Alaçatı’da otobüsümüzden inerek Ot Festivali’nin yapıldığı meydandan yel değirmenlerine kadar yürüyoruz. Alaçatı’nın mavi-beyaza bürünmüş sokaklarında fotoğraflarımızı çekip, hediyelik eşyalarımızı alarak, festivaldeki aktiviteleri izleyip serbest zaman bitiminde tekrar otobüsümüze geçiyor ve Bursa’ya hareket ediyoruz.

Dolu dolu gezdiğimiz iki günün ardından Bursa’ya varış ve bu keyifli turumuzun sonu.

 

Ücrete Dâhil Hizmetler:
Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
İlk gün sabah kahvaltısı
1 Gece Kuşadası’nda 4* otelde konaklama
Otelde 1 akşam yemeği, 1 sabah kahvaltısı
Rehberlik
Seyahat Sigortası

 

NOTLAR:  Öğle yemekleri, yemeklerde alınan ekstra içecekler, otelde yapılan minibar, çamaşırhane gibi özel harcamalar fiyata dâhil değildir. Gezi süresi 1 gece 2 gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri, en az 2 yetişkin ile aynı odada konaklamalarda geçerlidir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilecektir. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-29 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 29 kişi üzeri ise 46 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Yeterli çoğunluk (en az 10 kişi) sağlanmadığı takdirde Gezihane Turizm 3 (üç) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tur tarihine erteleyebilir veya misafirin isteği doğrultusunda tur ücretini koşulsuz ve kesintisiz iade edebilir.

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle