EFES-KUŞADASI-ÇEŞME TURU
31/08/2019 - 01/09/2019
Çeşme Kuşadası
Kişi Başı:
₺ 360
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
31/08/2019
Bitiş Tarihi:
01/09/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi ₺ 300
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: ₺ 260
₺ 600
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: ₺ 30
₺ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: ₺ 80
₺ 0
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 170 ₺ 0

Toplam 600
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

Şirince – Efes – Kuşadası – Sığacık – Çeşme – Alaçatı - Urla Turu

Hareket:  31 Ağustos 2019 Cumartesi gününün ilk saatlerinde (Cuma gece) saat 01.00’de ŞEHREKÜSTÜ MEYDANINDA   buluşma ve İzmir’e hareket.

1.Gün:

Sabah saat 07.00’de Şirince Köyü’ne varış ve kahvaltımızı almak üzere restoranımıza gidiş. Kahvaltımızı alıp güzelce dinlendikten sonra Şirince’yi geziyoruz. Maya Uygarlığı’ nın öngördüğü takvime göre 21 Aralık 2012’de Marduk gezegeni dünyaya çarpacak ve kıyameti başlatan olaylar silsilesini tetikleyeceği fakat bulunan Maden Dağı’nda belirecek olan Nuh’un Gemisi’ne binenler sağ kurtulabileceği söylentisi ile meşhur olan bu adına layık şirin köyde turumuzu atıp, gezdikten sonra Efes Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. 

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve M.Ö 6000 yıllarına kadar bilinen bir tarihi olan Efes Antik Kenti, tarihte tamamen mermerle yapılan ilk şehirdir. Bir liman kenti olduğu için tarih boyunca çok önemli olaylara şahitlik etmiş ve Yunan Mitolojisi’ nin hemen hemen her hikayesinde bahsedilmiştir. Burada, Antik Tiyatro, Meryem Ana Kilisesi, Belediye Binası, Kütüphane Binası, Liman Caddesi, hamamlar ve tapınakları gezerek Kuşadası’na gidiyoruz.

5000 yıllık tarihi ile tarihte önemli bir yer olan ve çok fazla el değiştirerek birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, Yılancı Burnu üzerine kurulup şimdiki halini almış ve şimdilerde ülkemizin en gözde tatil merkezlerinden biri olan Kuşadası’nın 24 saat hareketli caddelerinde tur atarak otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün:

Sabah kahvaltı sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda muhteşem fotoğraflar çekebileceğimiz, küçük ve şirin bir balıkçı kasabası olan Sığacık’a uğruyoruz. Marinada vereceğimiz kısa molanın ardından yolumuza devam ediyoruz.

12 İyon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Çeşme’de ilk durağımız; 1508 yılında II.Beyazıt tarafından yaptırılan Çeşme Kalesi oluyor. Sonrasında Kanunu Sultan Süleyman tarafından yaptırılan kervansarayı görüyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için Çeşme meydanında serbest zaman vererek belirlenen saatte buluşup Alaçatı’ya hareket ediyoruz.

Alaçatı’da otobüsümüzden inerek yel değirmenlerine kadar yürüyoruz. Alaçatı’nın mavi-beyaza bürünmüş sokaklarında fotoğraflarımızı çekip, hediyelik eşyalarımızı alarak tekrar otobüsümüze geçiyor ve Urla’ya gidiyoruz.

Urla’da ara sokaklarda kalmış Eski Rum Evleri, Kilise kalıntıları ve tarihi camileri görerek güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Helenistik – Roma dönemi ve 1071’den sonra Türk – İslam eserlerini görebileceğimiz gezimiz sonrası Urla Pazarı’na gidiyoruz. Burada küçük çay ocaklarında çayımızı yudumlayıp dinleniyoruz. Sonrasında otobüse binerek Bursa’ya hareket ediyoruz.

Dolu dolu gezdiğimiz iki günün ardından Bursa’ya varış ve bu keyifli turumuzun sonu.

Ücrete Dâhil Hizmetler:

* Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
* İlk gün sabah kahvaltısı
* 1 Gece Kuşadası’nda 4* otelde konaklama
* Otelde 1 akşam yemeği, 1 sabah kahvaltısı
* Rehberlik
* Seyahat Sigortası

 

NOTLAR:  Öğle yemekleri, yemeklerde alınan ekstra içecekler, otelde yapılan minibar, çamaşırhane gibi özel harcamalar fiyata dâhil değildir.

Bursa çıkışlı Efes - Kuşadası - Çeşme - Alaçatı turumuzun gezi süresi 1 gece 2 gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri, en az 2 yetişkin ile aynı odada konaklamalarda geçerlidir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilecektir. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-29 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 29 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez. Yeterli çoğunluk (en az 10 kişi) sağlanmadığı takdirde Gezihane Turizm 2 (İki) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tur tarihine erteleyebilir veya misafirin isteği doğrultusunda tur ücretini koşulsuz ve kesintisiz iade edebilir. 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle