ALAÇATI OT FESTİVALİ 2020
04/04/2020 - 05/04/2020
Çeşme Kuşadası
Kişi Başı:
₺ 390
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
04/04/2020
Bitiş Tarihi:
05/04/2020
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 390
₺ 780
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 200 ₺ 0

Toplam 780
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

OT FESTİVALİ ÖZEL 
Şirince – Efes – Kuşadası – Sığacık - Çeşme – Alaçatı Turu
1 Gece 2 Günlük

Hareket: Cumartesi gününün ilk saati, saat 01.00’de Gezihane Turizm önünde buluşma ve İzmir’e hareket.

1.Gün:  
Sabah saat 08.00’de Şirince Köyü’ne varış ve kahvaltımızı almak üzere restoranımıza gidiş. Kahvaltımızı alıp güzelce dinlendikten sonra Şirince’yi geziyoruz. Maya Uygarlığı’ nın öngördüğü takvime göre 21 Aralık 2012’de Marduk gezegeni dünyaya çarpacak ve kıyameti başlatan olaylar silsilesini tetikleyeceği fakat bulunan Maden Dağı’nda belirecek olan Nuh’un Gemisi’ne binenler sağ kurtulabileceği söylentisi ile meşhur olan bu adına layık şirin köyde turumuzu atıp, gezdikten sonra Efes Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Milattan önce 6000 yıllarına kadar bilinen bir tarihi olan Efes Antik Kenti, tarihte tamamen mermerle yapılan ilk şehirdir. Bir liman kenti olduğu için tarih boyunca çok önemli olaylara şahitlik etmiş ve Yunan Mitolojisi’ nin hemen hemen her hikayesinde bahsedilmiştir. Burada, Antik Tiyatro, Meryem Ana Kilisesi, Belediye Binası, Kütüphane Binası, Liman Caddesi, hamamlar ve tapınakları gezerek Kuşadası’na gidiyoruz.

5000 yıllık tarihi ile tarihte önemli bir yer olan ve çok fazla el değiştirerek birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, Yılancı Burnu üzerine kurulup şimdiki halini almış ve şimdilerde ülkemizin en gözde tatil merkezlerinden biri olan Kuşadası’nın 24 saat hareketli caddelerinde tur atarak otelimize gidiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

2.Gün:
Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda muhteşem fotoğraflar çekebileceğimiz, küçük ve şirin bir balıkçı kasabası olan Sığacık’a uğruyoruz. Marinada vereceğimiz kısa molanın ardından yolumuza devam ediyoruz.12 İyon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki Erythrai olarak bilinen Çeşme’de ilk durağımız; 1508 yılında II. Beyazıt tarafından yaptırılan Çeşme Kalesi oluyor. Sonrasında Kanunu Sultan Süleyman tarafından yaptırılan kervansarayı görüyoruz. Çeşme meydanında kısa bir serbest zaman vererek belirlenen saatte buluşup Alaçatı’ya hareket ediyoruz.

Öğle saatlerinde Alaçatı’da otobüsümüzden inerek Ot Festivali’nin yapıldığı meydandan yel değirmenlerine kadar yürüyoruz. Alaçatı’nın mavi-beyaza bürünmüş sokaklarında fotoğraflarımızı çekip, hediyelik eşyalarımızı alarak, festivaldeki aktiviteleri izleyip serbest zaman bitiminde tekrar otobüsümüze geçiyor ve Bursa’ya hareket ediyoruz.

Dolu dolu gezdiğimiz iki günün ardından Bursa’ya varış ve bu keyifli turumuzun sonu.

 

Ücrete Dâhil Hizmetler:
-Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
-İlk gün sabah kahvaltısı
-1 Gece Kuşadası’nda 4* otelde konaklama
-Otelde 1 akşam yemeği, 1 sabah kahvaltısı
-Rehberlik
-Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

-Müze ören yeri giriş ücretleri

-Tüm öğlen yemekleri ve otel ekstraları

 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle