KARAYOLU İLE BALKANLAR TURU…
21/04/2020 - 26/04/2020
Bursa Skopje Pristina Ohrid Thessaloniki Kavala
Kişi Başı:
€ 379
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
21/04/2020
Bitiş Tarihi:
26/04/2020
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı € 379
€ 758
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: € 190
€ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: € 225
€ 0
7-12 Yaş Çocuk - € 390 € 0

Toplam 758
Ön Ödeme €0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

MAKEDONYA – KOSOVA – YUNANİSTAN TURU (4 GECE – 5 GÜN)
Üsküp – Priştina – Prizren – Kalkandelen – Struga – Ohri – Manastır – Selanik – Kavala – İskeçe – Gümülcine - Dedeağaç

Bursa Hareket: Salı günü akşam saat 19.00’da Bursa Şehrekstü Meydanı Metro İstasyonu çıkışında buluşma Edirne – Yunanistan üzerinden Makedonya’ya gidiş. Sabah saatlerinde Üsküp’e varış.

1.GÜN: Çarşamba / Üsküp
Üsküp’te alacağımız kahvaltı ardından Eski Üsküp’ü geziyoruz. Üsküp Kalesi, Makedonya Meydanı, Taş Köprü, Büyük İskender Heykeli, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kurşunlu Han, Bedesten, Saat Kulesi ve Yahya Paşa Cami’yi görüyoruz. Tur bitiminde otelimize yerleşme ve dinlenme molası veriyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşarak akşam yemeği ve akşam yürüyüş turu için çıkıyoruz. Yemek sonrasında otelimize dönüş ve konaklama.  

2.GÜN: Perşembe / Priştina – Prizren – Üsküp
Sabah kahvaltısı sonrası 2008 yılında bağımsızlığını tek taraflı olarak ilan ederek Sırbistan’dan ayrılan Kosova’ya varış. Osmanlı tarihinde önemli roller üstlenmiş Priştina ’da Saat Kulesi, Fatih Sultan Mehmet Külliyesi, Yaşar Paşa Camii, Rahibe Terassa Caddesi’ni görerek 1389 yılında Kosova Savaşı’nda şehit düşen 1. Murad Hüdavendigar’ın türbesini ziyaret ediyoruz. Cuma namazı ve Sultan Murad türbesi ziyareti sonrasında Prizren’e hareket ediyoruz. Prizren’de; Halfeti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, şehre girerken Osmanlı Ordusu’nun namaz kıldığı Namazgâh, Maraş Köprüsü, Emin Paşa Camii, Taş Köprü ve Şadırvan Meydanı’nı görüyoruz. Tur sonrası tekrar Üsküp’e dönerek akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz. (Akşam yemeği Prizren’de erken alınabilir.)

3.GÜN: Cuma / Matka Kanyonu – Kalkandelen – Struga – Ohri
Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış yaparak bir doğa harikası olan, çok keyifli zaman geçireceğimiz Matka Kanyonu’na gidiyoruz. Temiz hava ve muhteşem manzarada verilecek serbest zaman sonrasında rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Kalkandelen'e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Kalkandelen'e varış. İlk olarak Avrupa'da çok nadir rastlanacak bir camii olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelenli iki kız kardeşin Osmanlı döneminde yaptırmış olduğu, hem mimari hem tercih edilen renk tonları ile un kazanmış olan bu Camiyi detaylı bir şekilde inceledikten sonra Kanuni vezirlerinden Sersem Ali tarafından yaptırılan Derviş Tekkesini ziyaret ediyoruz. Bektaşi Harabati Baba tekkesi olarak bilinen bu tekkemizi ziyaret ediyor işlevleri hakkında bilgi alıyoruz. Halen Kalkandelenliler tarafından canlı tutulan bu tekke gezimizin ardından Makedonya’nın en önemli Turizm şehirlerinden biri olan Ohri'ye hareket ediyoruz. Ohri’ye girmeden önce Struga şehrine geçiyoruz. Burada kaynağı Ohri Gölü’nde olan Kara Drim’in gölden ayrıldığı noktayı ve nehir boyunca kurulmuş şehri gezerek Ohrid'e gidiyoruz. Birçok Osmanlı, Bizans, Roma eserlerini göreceğimiz şehir turumuz sonunda otelimize varış, akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN: Cumartesi / Manastır – Selanik
Kahvaltı sonrası Makedonya’nın en büyük 2. şehri olan, Evliya Çelebi’nin Seyahatname ’de “En güzel Rum ili” diye anlattığı Manastır’a gidiyoruz. 530 sene Osmanlı idaresinde kalmış bu şehirde pek çok Osmanlı eserine rastlamak mümkün. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün askerlik eğitimini aldığı Manastır Askeri Okulu’nu görüyoruz. Manastır şehrini gezdikten sonra öğle vakitlerinde yola çıkarak Selanik’e gidiş. 3 saatlik yolculuk sonrasında, Selanik’te; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans Eserleri, Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender, Hamza Bey Cami, Vardar, Makedonya, Aristoteles Meydanları, Atatürk Evi’ni görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün: Pazar 2018 / Kavala – İskeçe – Gümülcine – Dedeağaç - Bursa
Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak Kavala ‘ya hareket ediyoruz.  Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Kavala ’ya varış ve panoramik şehir turu; Su Kemerleri, Liman, 19. Yüzyıl Neo Klasik Yapılar, Eski – Yeni Şehir, Deniz Feneri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethane, Ev ve heykelinin görülmesi sonrasında Batı Trakya Türkleri’nin çoğunlukta olduğu önce İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç’ı geziyoruz. Bu şehirlerde kısa serbest zamanlar verdikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Yol güzergâhımızda serbest akşam yemeği molası vererek İstanbul üzerinden Bursa’ya varıp, bu keyifli turumuzu sonlandırıyoruz.


Ücrete Dâhil Hizmetler:

 • Yüksek model otobüs ile programda belirtilen tüm ulaşım ve transferler
 • Araç içi ikramlar, otoyol – köprü geçişleri, araç gümrük vergileri ve araç taşıma sigortaları
 • 4 Gece en az 4 yıldızlı otelde konaklama
 • Otellerde 4 sabah kahvaltısı
 • Otellerde veya yerel restoranlarda 4 akşam yemeği
 • İlk gün Üsküp’te sabah kahvaltısı (Açık büfe veya serpme kahvaltı)
 • 3 Gün aperatif öğle yemeği ikramı (Öğle yemeği için müsait olan günlerde verilecektir.)
 • Profesyonel rehberlik ve Gezihane Turizm refakati 
 • Yurtdışı seyahat sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı

 

Ücrete Dâhil Olmayanlar:

 • Oteldeki ekstra giderler (Çamaşırhane, minibar vb..)
 • Vize Ücretleri (125 Euro) – Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

 

Notlar: Bu program için en fazla katılımcı sayısı 40’tır. Araçlarımız en az 2013 model ve üstü olan, Mercedes Travego veya Tourismo’ dur. Vize ücretleri fiyata dâhil değildir. Vize başvuru ve takip işlemleri acentamız tarafından yapılacak olup vize başvuru dosyalarına tur ile ilgili tüm evraklar tarafımızdan eklenecektir. Katılımcı sayısı düşük olması durumunda 16 kişilik ile araç ile turumuz gerçekleşecektir. Çocuk fiyatları en az 2 yetişkin ile aynı odada kalmak şartıyla geçerli olacaktır. 1 yetişkin + 1 çocuk olduğu durumunda yaşına bakılmaksızın çocuk yetişkin olarak ücretlendirilecektir. Turumuza vize başvurusunda bulunacak misafirlerimizin en geç kayıt zamanı 20 gün öncedir. Vizeli ve yeşil pasaportlu misafirlerimize kontenjan olduğu takdirde son 5 güne kadar kayıt devam etmektedir.

 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle