BELGRAD TURU (Bursa Çıkışlı)
11/10/2019 - 15/10/2019
Belgrade
Kişi Başı:
€ 449
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
11/10/2019
Bitiş Tarihi:
15/10/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi € 489
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: € 399
€ 978
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: € 199
€ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: € 379
€ 0
7-12 Yaş Çocuk - € 379 € 0

Toplam 978
Ön Ödeme €0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

3 Gece – 4 Gün BELGRAD TURU (THY ile Bursa Çıkışlı)

Hareket: 11 EKİM 2019 Cuma günü saat 12.00’te Gezihane Turizm önünde buluşma ve İstanbul’a hereket ediyoruz. 

1.GÜN | İSTANBUL – BELGRAD
Diğer şehirlerden katılacak misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 16.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 18.45’de Türk Havayolları’nın  uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 19.25’de Belgrad'a varış. Varışımız sonrası havalimanından ayrılış ve otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sırp Gecesi Turuna katılabilirler. Geceleme Belgrad otelimizde.

2.GÜN | BELGRAD
Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra Belgrad şehir turumuzu yapmak için yola çıkıyoruz. Beyaz Şehir anlamına gelen, Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Tur sonrasında serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Tuna Nehri tekne turuna katılabilirler. Tekneyle başladığımız turda, Belgrad'ı Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktadan görkemli bir manzara eşliğinde geziye başlıyoruz. Gezi boyunca, Belgrad Kalesi, Kale Meydan, Ortodoks Kilisesi ve çok sayıda köprü altından geçerek ünlü Belgrad tarihine ait hikâyelerin anlatıldığı görkemli bir turun devamında Ada Ciganlija, Büyük Savaş Adası'nın yanından geçerek kente ait muhteşem manzaralara tanık olacaksınız.1,5 saatlik tekne turundan sonra otelimize transfer.

Alternatif olarak dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Avala & Zemun & Tito Mezarı & Tesla Müzesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.GÜN | BELGRAD / NOVİSAD – KARLOFÇA
Sabah kahvaltısı sonrası Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça Barış Anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, Dört Arslan Çeşmesi, tarihi Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz ve yol üzerinde Petrovaradin Kalesi'nde Belgrad Kapısı, Saatkule, yukarı şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı'nı göreceğiz. Ardından Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın kuzeyindeki multi etnik bir eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN | BELGRAD – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması. Havalimanına transfer, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları uçağı ile saat 09.15’de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’na saat 12.00’da varış. Bursa’ya transfer ve bu keyifli turumuzun sonu.. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…


EKSTRA TUR ÜCRETLERİ:
Sırp Gecesi Turu: 35 Euro
Tuna Nehri Tekne Turu: 10 Euro
Avala & Zemun & Tito Mezarı & Tesla Müzesi Turu: 55 Euro
 

KİŞİ BAŞI ÜCRETLER:
İki kişilik odada kişi başı ücret: 449 Euro
Tek kişilik odada konaklama farkı: 110 Euro
0 – 2 Yaş Bebek: 199 Euro
3 – 12 yaş Çocuk: 379 Euro


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Bursa – İstanbul – Bursa Transferleri
THY tarifeli seferi ile İstanbul - Belgrad gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Belgrad’da 3* Garni Contact Otel vb. (Yarı Merkezi) 3 gece konaklamalar
Sabah kahvaltıları
Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
Panoramik Belgrad şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Kişisel harcamalar
Ekstra turlar

 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle