Benelüks - Paris Turu
22/01/2019 - 26/01/2019
Luxembourg Paris Brussels Amsterdam Cologne
Kişi Başı:
€ 810
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
22/01/2019
Bitiş Tarihi:
26/01/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi € 950
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: € 800
€ 1,900
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: € 130
€ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: € 700
€ 0
7-12 Yaş Çocuk - € 730 € 0

Toplam 1,900
Ön Ödeme €0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

BENELÜX + PARİS TURU 

Bursa’dan Hareket:

22 Ocak 2019 Salı gününün ilk saatlerinde, saat 05.00’de Bursa FSM Bulvarı ile Tuna Caddesi köşesinde Gezihane Turizm önünde buluşma ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na gidiş.

1.Gün: İstanbul / Lüksemburg / Paris
Türk Havayolları ile 09.10’da Lüksemburg’a hareket ve yerel saat ile 11.25’de varışın ardından Dünyanın Dükalıkla yönetilen tek bağımsız ülkesi olan Luxemburg’da görülecek yerler arasında: Kentin üzerine kurulu olduğu Petrus Vadisi , Vitraylarıyla adından söz ettiren Katedral,  Önceleri Belediye Binası iken sonrasında Saraya çevrilen Dük Sarayı bulunmakta. Ardından Paris şehrine hareket ediyoruz vereceğimiz molalar ile akşam saatlerinde Paris şehrine varış akşam yemeğinin alınması sonrası Champs Elysees’de serbest zaman ardından konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.  

2.Gün: Paris (Eyfel Kulesi-Notre Dame Katedrali-Ressamlar Tepesi-Sacre Cour)
Otelde alınan kahvaltı sonrası gün boyu Paris şehrinin harikalarını keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız şehrin ve Fransa’nın adeta sembolü olan Eyfel kulesi. 1889 Yılında düzenlenen dünya fuarı için yapılan 330 mt yüksekliğindeki kulenin asansör ile ikinci katına çıktıktan sonra muhteşem Paris şehri manzarasını izliyoruz. Kule hakkında detaylı bilgileri Rehberimizden alıyoruz. Eyfel kulesi ziyareti ardından Paris şehrinin tarihte ilk kurulduğu yer olan Seine nehri üzerindeki Cite adasına geçip burada gotik mimari harikası olan Notre Dame katedralini ziyaret ediyoruz. 850 yıldan fazla geçmişe sahip katedral aynı zamanda bir çok hikayeye konu olmuş. Bir dönem Napoleon dahil bir çok Fransa kralının taç giyme töreninin yapıldığı katedralin, rehberimiz tarafından içi ve dışı anlatıldıktan sonra, Paris şehrinin tek tepesi olan Montmartre (Ressamlar tepesi) ziyaret durağımız olacak. Hala bohem hayatın yaşandığı mahallede sokak ressamlarına resminizi yaptırabilirsiniz. Aynı bölgede bulunan ve Paris şehrinin hemen hemen her yerinden görülen SacreCour bazilikasınıda görme imkanımız olacak. Ardından akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

3.Gün: Paris / Brugge / Brüksel
Otelde alınan kahvaltı sonrası Brugge şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber Avrupa’nın en iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden olan Brugge’u tanıcağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Lonca Binaları ile çevrili Markt Meydanı, Şehrin simgelerinden Belfry Kulesi, Belçika’nın en önemli kiliselerinden Our Ladies Church ve Şehrin yönetim ve dini merkezi olarak bilinen tarihi Burg Meydanı, Belediye Sarayı ve Kutsal Kan Bazilikası bulunmakta. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Brüksel şehrine hareket varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Birçok tarihi yapıya evsahipliği yapan Avrupa’nın en hareketli meydanlarından Grand Palace, Görkemli yapısı ile Hotel de Ville, Brüksel şehir müzesi, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Expo 58 Fuarı için yapılmış Atomium ve Heysel Stadyumu bulunmakta. Tur sonrası akşam yemeğinin alınması otele transfer ve konaklama.

4.Gün: Brüksel / Amsterdam
Amsterdam şehir turumuzda ilk olarak şehre adını veren Amstel nehrinin kenarına gidiyoruz. Hollanda’nın sembolü olan yel değirmeni ve polder’leri gördükten sonra yerel bir peynir çiftliğine gidip,ünlü Gouda peynirinin yapımını öğreniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz bu peynirlerden tadıp alabilirler. Amstel kıyısının ardından şehir merkezine geçip panoramik olarak  Waterloplein, Çiçek Pazarı,Rokin caddesi,Dam Meydanı,Kraliyet sarayı,Damrak caddesi ve Central Station görüldükten sonra bir saatlik Amsterdam kanal turu için limana geçiyoruz. Şehrin bir çok kanalını,köprülerini  ve mimarisini yakından göreceğimiz tekne gezimizin ardından akşam yemeği alacağımız restorana transfer, akşam yemeğinin alınmasının ardından  otelimize yerleşiyoruz konaklama otelimizde.

5.Gün: Amsterdam / Volendam / Marken / Lahey / Delft 
Otelde alınan kahvaltı sıra dışı balıkçı kasabası olan Volendam ziyaret edilecek. Sempatik evleri ve bir çok ucuz hediyelik eşya dükkânı ile dolu bu balıkçı kasabasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Volendam sonrası Marken adasına geçiyoruz. Günümüzde 1200 kişinin yaşadığı bu adada yapacağımız yürüyüş esnasında tipik koyu yeşil, siyah ahşap 18 yy balıkçı evlerini fotoğraflama imkanımız olacak . Marken sonrası Lahey’e hareket varışla beraber yapacağımız şehir turunda: Lahey adalet divanı önünde fotoğraf molası ardından şehir merkezine geçip bakanlık binaları, Parlemento binası görüldükten sonra İkinci ziyaret edeceğimiz şehir Delft olacak. Hollanda’nın en tarihi şehri olan Delft aynı zamanda Hollanda kraliyet ailesininde şehri. Delft katedrali, Delft Belediye binası ve Markt meydanı görüldükten sonra havalimanına transfer Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 19.50’de İstanbul’a hareket ve 00.10’da varışımızla beraber Bursa'ya transfer ve bu keyifli turumuzun sonu. 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Bursa – İstanbul – Bursa Transferi
THY ile İstanbul>Lüksemburg Gidiş / Köln>İstanbul Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
4* otellerde 4 Gece konaklama
Sabah kahvaltıları (otelde 4 adet)
Akşam yemekleri (Set Menü 4 akşam)
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Havalimanı ve Güvenlik vergileri
Yerel rehber hizmeti
Eyfel Kulesi 2.kat çıkış ücreti
Seine Nehri Tekne turu
Montmarte tepesi Finikü ücreti
Cladue Monet evi ve Giverny giriş ücreti
Amsterdam Kanal Turu

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)
Seyahat Sağlık sigortası

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle