BEYRUT TURU
06/11/2019 - 09/11/2019
Beirut
Kişi Başı:
$ 675
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
06/11/2019
Bitiş Tarihi:
09/11/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı $ 675
$ 1,350
7-12 Yaş Çocuk - $ 650 $ 0

Toplam $ 1,350
Ön Ödeme $0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

 

1.GÜN - İSTANBUL - BEYRUT

Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma ve check-in işlemleri ardından Pegasus Hava Yolları ile da Beyrut’a hareket, ve Beyrut’a varış. Konaklayacağımız otele transfer ve konaklama otelimizde.

ORIENT QUEEN HOLMES HOTEL 4* veya HOTEL MAYFLOWER 4*

 

2.GÜN - BEYRUT ŞEHİR TURU-TRABLUSŞAM

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Beyrut’u tanıyacağımız yarım günlük panoramik şehir turumuza birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solider'i gezerek turumuza başlıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Güvercin Kayalıkları, Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası,  tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliseleri başlıca keşif duraklarımız. Beyrut Müzesi’nde Fenikelilerin izlerini gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Lübnan Şimal vilayetinin merkezi olan ve 2.büyük şehri Trablusşam’a doğru hareket ediyoruz. Trablusşam’a varışımızla birlikte Osmanlı Tren istasyonları, mina sahili, tripoli kalesi, tripoli çarşısı, camiler, medreseler, Abdurrahman Halab tatlıcısı, tripoli arka sokakları, sabun hanları, terziler carşısı başlıca göreceğimiz yerlerden oluşuyor. Trablusşam’ı ziyaret ettikten sonra akşam yemeği için Beyrut’a dönüş ve konaklama otelimizde.

ORIENT QUEEN HOLMES HOTEL 4* veya HOTEL MAYFLOWER 4*

 

3.GÜN - JEITA & BIBLOS & HARİSSA

Otelde alacağımız kahvaltı ardından ‘’Jeita & Biblos & Harissa’’ gezimiz için hareket ediyoruz. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere iki adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz.Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200 mt.uzunluğuna sahiptir ve bunun 750 m2’lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır.Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır.Aşağı mağara içindeki gezi,elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır.Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket ediyoruz.Yaklaşık 20 dakikalık yolculuk ile Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varıyoruz.Havanın müsaitliğine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650 mt.yüksekte yer alan Harissa’ya çıkıyoruz.Tepe’de 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana Heykeli bizleri karşılayacak.Heykelin arkasında  yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı,içeriden Fenike gemisi veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir.Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jouine’ye olacaktır.Buradan yaklaşık 25 dakikalık bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike Liman şehri Byblos’a varıyoruz.
Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu Bilim adamları tarafından tahmin edilmektedir.Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile  gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hakim bir kent idi.Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirus anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir.Bugünkü modern Latin,Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de  Finikeliler bulmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos’ta bulunmuştur.Gezimizi tamamladıktan sonra  Beyrut’a dönüş  akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

ORIENT QUEEN HOLMES HOTEL 4* veya HOTEL MAYFLOWER 4*
 

 

4.GÜN - CHOUF-BEİTEDDİNE SARAYI –DEİR EL KAMAR-SAİDA 

Otel’de alacağımız kahvaltının ardından Chouf bölgesinde bulunan Beiteddine Sarayı’na doğru hareket ediyoruz.18.yüzyılın sonlarına doğru Emir Beshir tarafından yaptırılan saray,Osmanlı mimarisinden esinlenerek yapılmıştır.Turumuzn ardından Deir el Kamar köyünü ziyaret edeceğiz.Eskiden Lübnan Dağı’nın başkenti olan Lübnan Köyü;Tarihi Camii ve kiliseler ile doludur.Birçok iyi korunmuş tarihi bina bulunan ve eski Lübnan tarzı mimari çok güzel örnekler bulunduran bu köyüde ziyaret ettikten sonra Lübnan’ın 3.Büyük şehri olan Saida’ya gidiyoruz.Saida deniz kalesi,Eshmun tapınağı 1721 yılında Ali Ağa tarfından inşa edilmiş olan Osmanlı Sarayı Debbane görülecek yerler arasında.Saida’yı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş ardından akşam yemeğimizi lokal bir restaurant’ta alıyoruz.Serbest zamanın ardından havalimanına transfer Pegasus Hava Yolları uçağı ile İstanbul’a uçuş. Varış ile bir keyifli turumuzun daha sonuna geliyoruz.Bir sonraki GEZİHANE  TURİZM organizasyonunda görüşmek dileği ile..

Tur Tarihi :06.11.2019 - 09.11.2019

Gidiş Uçuş Bilgisi : SORUNUZ - - 24.05.2019 00:00

Dönüş Uçuş Bilgisi : SORUNUZ - - 24.05.2019 00:00

Yetişkin Fiyatları

Tek Kişi Fiyatı : 765.00 $

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 675 $

Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 675 $

Çocuk Fiyatları

0 - 2 Yaş : 95 $

2 - 6 Yaş : 490 $

7 - 12 Yaş : 590 $

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
    Pegasus Hava Yolları Uçak Bileti
    Programda belirtilen tüm tur ve geziler
    4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama 
    Otelde alınan sabah kahvaltısı
    3 adet akşam yemeği
    Gruba özel araç tahsisi
    Profesyonel Türkçe Rehberlik
    Müze ve ören yeri giriş ücretleri
    Jeıta Grosso giriş ücreti
    Baalbeck ve Anjar giriş ücretleri
    Otopark ücretleri    

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetleri
    Öğle yemekleri
    Yurt dışı çıkış harcı
    Seyahat sigortası
    Ekstra harcamalar

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz sizleri program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.


YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 2 saat önce iç hat ise 1 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle