BEYRUT TURU
19/09/2019 - 22/09/2019
Beirut
Kişi Başı:
€ 720
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
19/09/2019
Bitiş Tarihi:
22/09/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi € 830
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: € 720
€ 1,660
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: € 110
€ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: € 650
€ 0
7-12 Yaş Çocuk - € 650 € 0

Toplam 1,660
Ön Ödeme €0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

Lübnan - Beyrut Turu 

Bursa’dan hareket: 19Eylül 2019 Perşembe günü sabah saat 08.00’da  Gezihane Turizm önünde buluşma ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket.

1.Gün Perşembe: İstanbul / Beyrut
Diğer şehirlerden katılacak misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanında Dış Hatlar Terminali’nde 11.00’de buluşma.  Türk Havayolları ile 13.25’de Beyrut’a hareket ve yerel saat ile 14.15’de varış. Kadim ve modern tarihin sentezi, Fenikeliler’ den başlayarak; Roma ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Beyrut gezimize başlıyoruz. Şehrin simgesi haline gelmiş Güvercin Kayalıkları, Arapça Yıldız anlamına gelen Nejmeh Meydanı, 1897 yılında Osmanlı Devleti tarafından yaptırılan tarihi Saat Kulesi, Roma Hamamı Kalıntıları, Osmanlı Devletinde kışla olarak inşa edilen günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan tarihi binaları görüyoruz. Sultan Ahmet Camii’nden esinlenerek yapılmış Muhammed El-Emin Camii, Aziz George Marunî Katedrali ve  Lübnan’a büyük hizmetleri olan iç savaş dönemi ve sonrasında şehrin yeniden imarında büyük katkıları olup suikastta kurban edilen Refik Hariri’nin mezarını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Downtown’da serbest zaman ardından konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

2.Gün Cuma: Beyrut / Jeita Grotto Mağarası / Harissa Tepesi / Byblos Antik Kenti / Beyrut
Kahvaltı sonrası Jeita Grotto Mağarasına hareket. Dünyanın yeni 7 harikasına aday gösterilen mağaranın girişine teleferik ile çıkıyoruz. Farklı oluşumlara sahip mağarada sarkık, dikitleri ve coğrafi oluşumları görüyoruz. Ardından aşağı mağaraya geçip 9 km uzunluğundaki mağarada  yeraltı nehrinde tekne turumuzu yapıyoruz. Harissa’ ya hareket ediyoruz. Lübnan’ın bayrağında yer alan sedir ağacının en yoğun bulunduğu Harissa Tepesi’ ne teleferikle çıkıyoruz. Varışımızla beraber en güzel Beyrut fotoğraflarını yakalayabileceğimiz tepede, Hristiyanlarca kutsal sayılan Meryem Ana Heykelini görüyoruz. Ardından Byblos Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. 8000 yıl öncesine gideceğimiz turumuzda ticaret de olan başarısı ile ün yapmış denizci kavim Finikelileri tanıyoruz. Agora, Kale, Lahitler, Romalılardan kalma tiyatro ve sayısız tarihsel değerleri göreceğimiz tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından Beyrut’a hareket otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

3.Gün Cumartesi: Beyrut / Baalbek / Anjar / Yemekli Beyrut Gecesi
Kahvaltı sonrası Baalbek şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk sonrası Fenikelilerin kurduğu ve Bekaa eyaletinin en büyük Fenike şehri unvanına sahip, Roma döneminde Güneş Kenti olarak anılan eski zaman şehri Baalbek’ te; Jupiter, Venüs ve Baküs Tapınakları ve Roma kalıntılarını görüyoruz. Turumuz sonrası Anjar şehrine  hareket ve merkezi Şam olan Emevi devletinin yazlık saray ve ticaret merkezi olarak inşa ettiği 8.yüzyılda Emevi Halifesi 1.Velid tarafından kurulan ve Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi Devleti yadigârı olan  Antik Şehri ve kalıntılarını geziyoruz. Gezi sonrası Beyrut şehrine dönüş otele transfer ve dinlenme sonrası akşam saatlerinde Downtown bölgesindeki restaurantımıza transfer Orta Doğu mutfağının en meşhur lezzetlerini tanıyacağımız, canlı müzik ve yöresel şölen eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

4.Gün Pazar: Beyrut / İstanbul / Bursa
Otelde alınan kahvaltı sonrası Beyrut çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından havalimanına transfer Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 15.45’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 18.55’de İstanbul’a varışla, bizleri bekleyen transfer aracımızla Bursa’ya dönüyor ve bu keyifli turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Fiyatlar:
İki ve 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 720 Euro
Tek Kişilik Oda Fiyatı: 830 Euro

Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş: 110 Euro
2 - 12 Yaş: 650 Euro

Ücrete Dâhil Hizmetler:
Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Beyrut gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Lüks Araçlarla ulaşım
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
4* Otellerde konaklama
Otellerde alınan sabah kahvaltıları
Otellerde alınan akşam yemekleri
1 Akşam yemekli Beyrut Gecesi turu
Jeita Grotto giriş ücreti
Jeita Grotto Tekne turu
Harissa Tepesi çıkış ücreti
Profesyonel Rehberlik hizmeti
Local Rehberlik hizmeti
Otopark ve Check Point ücretleri
Programda belirtilen tüm transferler
Havalimanı vergisi
Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar
Öğle yemekleri
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Yemeklerde ve molalarda alınacak tüm içecekler
Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti 95€

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle