İran Turu
20/04/2019 - 26/04/2019
Tehran Shiraz
Kişi Başı:
$ 850
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
20/04/2019
Bitiş Tarihi:
26/04/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi $ 990
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: $ 850
$ 1,980
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: $ 199
$ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: $ 699
$ 0
7-12 Yaş Çocuk - $ 799 $ 0

Toplam $ 1,980
Ön Ödeme $0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

İran Turu (4 Gece – 5 Gün)

Bursa’dan Hareket:

20 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 19.30’da FSM Bulvarı ile Tuna Caddesi köşesinde, Gezihane Turizm önünden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket.  Uçuş işlemlerimiz sonrasında Pegasus Havayolları tarifeli Tahran uçağı ile saat 23.10’da Tahran’ a uçuş.

1.Gün: 21 Nisan Pazar / Tahran – Kum
Yerel saat ile 04.00’ te inişimizin ardından, giriş ve bagaj işlemleri yapıyor ve rehberimizle buluşuyoruz. Sabah kahvaltısı için restoranımıza gidiyoruz. Kahvaltımızı yapıp, çay kahve içerek dinlenip ve bu sırada rehberimizden ülke hakkında genel bilgileri alarak Tahran gezimize başlıyoruz; Gülistan Sarayı, Azadı Kulesi, Tuğrul Bey Türbesi’ni geziyoruz. Ardından Tahran merkezde tren ile otantik bir gezi yapıyoruz. Çarşıda serbest zaman. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün: 22 Nisan Pazartesi / Kum / Kaşhan / İsfahan
Otelde kahvaltı sonrasında nam-ı diğer “Mollalar Şehri” Kum’a gidiyoruz (145Km).  Kum kentinde çok sayıda bulunan külliyeleri görüyoruz. Kıyametin habercisi Mehdi’nin bir salı günü ineceği kuyunun üzerine yapıldığı inanılan Cemkeran Cami’yi görüyoruz. Kum gezisi sonrasında Kaşhan’a gidiş (110Km). Kaşhan’da; Fin Bahçesi’ne gidiyoruz. Fin Bahçesi’nde su kanallarını ve hamamları görüyoruz. Kaşhan şehir merkezinde gezi ve serbest zaman sonrasında İsfahan’a gidiş. Şehir merkezinde alacağımız akşam yemeği ve otelimize yerleşme ve konaklama.

3.Gün: 23 Nisan Salı / İsfahan
Kahvaltı sonrasında İsfahan’da ilk olarak Nakş-ı Cihan Meydanı olarak da adlandırılan İmam Meydanı ’na giderek, burada bulunan Şah Abbas’ın emriyle 1597’de yaptırılan Ali Gapu Sarayı’na giriyoruz. Saray gezisi sonrasında Şah Cami, Şeyh Lütfullah Cami, Ulu Cami, Nizamulmülk ve Orta Asya’da kurulan Büyük Türk – İslam Devleti Harzemşahların hükümdarı Alaeddin Tekiş Harezmşah’ın eşi, “Dünya Kadınlarının Hükümdarı” ilan edilen Türkan Hatun Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında halıcılar çarşısında serbest zaman. Buluşma saatinde belirlenen noktada buluşma ve akşam yemeği için restorana gidiş. Yemek sonrasında 1650 yılında yapılan Hacu Köprüsünü ve 33 gözlü köprünün akşam manzarasını görerek otelimize gidiş ve konaklama.

4.Gün: 24 Nisan Çarşamba / Persepolis – Şiraz
Sabah kahvaltısı sonrasında Şiraz’a doğru hareket. Yol güzergâhımızda Persepolis şehrini turluyoruz. UNESCO Dünya Miras Listesinde bulunan Persepolis Antik Kentini ziyaret ediyor ve Şiraz’a doğru yola devam ediyoruz. Şiraz’a varışımızla Kerim Han Kalesi’ni dışardan görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Şah-ı Çerağ, Nasr-el Mülk Cami, Narencistan Sarayı, Sadi ve Hafız’ın Türbeleri’ ni geziyor ve Vekil Sarayı’na gidiyoruz. Vekil Sarayı ve Vekil Hamamı ve çarşısını geziyoruz. Gezi sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün: 25 Nisan Perşembe / Şiraz – Tahran – İstanbul
Kahvaltı sonrasında Şiraz’da; Hafız ve Sadi Türbeleri’ni ziyaret ederek Pembeli Cami’ye gidiyoruz. Moshir Sarayı’nda (Kapalı Çarşı) gezi ve alışveriş için serbest zaman. Saat 19.30’da Şiraz’dan Tahran’a iç hat uçuşla geçiyoruz. Tahran’a inişimiz ardından Milad Kulesi’ne çıkıyoruz. Muhteşem Tahran manzarası eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrasında gece turu yaparak Tahran Uluslararası Havalimanı’na geçerek İstanbul’a dönüyoruz. Uçuşumuz; 26 Nisan Cuma gününün ilk saatlerinde, saat 04.40’da Pegasus Havayolları tarifeli seferi iledir. İstanbul’a varış saatimiz Cuma sabahı 06.30, Bursa’ya varışımız 09.00 olacaktır. Şimdiden keyifli seyahatler dileriz.

Kişi Başı Ücretler

İki kişilik odada kişi başı ücret:  850 $
Tek kişi konaklama farkı: 140 $
0 – 2 Yaş Bebek: 199 $
3 – 6 Yaş Çocuk: 699 $
7 – 12 Yaş Çocuk: 799 $

 

Ücrete Dâhil Hizmetler:

  • Pegasus Havayolları ile İstanbul – Tahran – İstanbul Uçuşu
  • Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
  • 4 Gece 4* otellerde konaklama
  • İran İç Hat Uçuş, Şiraz – Tahran Arası
  • İlk gün restoranda sabah kahvaltısı 
  • Otellerde 4 sabah kahvaltı 
  • 5 Akşam yemeği 
  • Rehberlik
  • Seyahat Sigortası

Ücrete: Öğle yemekleri, otel ekstraları, şahsi harcamalar, yurtdışı çıkış harcı dahil değildir. Program 4 gece 5 gün olup, 4 gece otel konaklamalıdır. Tüm geziler programa dahil olup ekstra tur satışımız bulunmamaktadır. Müze ve ören yeri giriş ücretleri ücrete dahil değildir. 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle