KARADENİZ TURU
03/04/2020 - 31/10/2020
Batumi Çamlıhemşin, Rize Trabzon Giresun Samsun Sinop
Kişi Başı:
₺ 1,600
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
03/04/2020
Bitiş Tarihi:
31/10/2020
Kişi Fiyat
Yetişkin
Kişi Başı ₺ 1,600
₺ 3,200
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: ₺ 110
₺ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: ₺ 440
₺ 0
7-12 Yaş Çocuk - ₺ 900 ₺ 0

Toplam 3,200
Ön Ödeme ₺0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

5 Gece 6 Gün Karadeniz Turu (Batum Konaklamalı)03 NİSAN 2020 TARİHİNDEN İTİBAREN HER CUMA ÇIKIŞLI
 

Hareket:  Cuma günü saat 22.30’da Bursa Şehreküstü Meydanı’nda buluşma ve gece yolcuğu ile Amasya’ya gidiş.  

1.Gün:
Yeşilırmak kıyısında kurumuş bu güzel şehirde serbest kahvaltı molamızın ardından Amasya Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Hititler’ den Osmanlı’ ya kadar birçok medeniyetten eserler göreceğimiz müze gezisi sonrasında Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi ve Hazeranlar Konağı’nı görüyoruz. Yeşilırmak Vadisinde yer alan Kral Kaya Mezarları’ nı görüp, sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını görüyoruz. Amasya’dan ayrılıp Samsun’a doğru yola koyuluyoruz, Samsun’a vardığımızda ilk olarak öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Samsun şehir merkezinde dolaşıp, Avustralyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Onur Anıtını görüyor ve gurubumuzla birlikte fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun’a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru’ nu ziyaret ediyoruz. Samsun gezisi sonrası Ordu Fatsa’ya gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fatsa Yalçın Otel’de.

2.Gün:
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Trabzon’ a gidiyoruz. İlk durağımız 13.yy da yapılan, 1461’de Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilen, 1964’te müzeye çevrilen Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Akçaabat gezisi sırasında vereceğimiz serbest öğle yemeği molası ardından Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyor ve 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü’ nü ziyaret ediyoruz. Atatürk Köşk’ü gezimizin ardından dünyadaki cennet Çamlıhemşin’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan meşhur Rize bezi ve Telkâri atölyelerini ziyaret edip dileyen misafirlerimizin alışveriş yapması için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Fırtına deresine ulaşıyor ve dere kenarındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olup sonrasında tulum ve kemençe eğlencesi olacaktır.

3.Gün:
Huzurlu bir sabaha uyanıp, kahvaltımızı yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Zilkale, Palovit şelalesi ve sonrasında Ayder yaylasına gidiyoruz. Kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi zengin bir bitki örtüsüne sahip yol güzergâhımızda yeşilin her tonunu görüyoruz. Kaçkar Dağları’nın üzerinde, 1350 metre yükseklikte olan, yeşiline hayran olup, şelalelerinde huzur bulacağımız Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Buradaki serbest zaman sonrasında Fırtına Deresi’nde rafting yapmak üzere hareket ediyoruz. (Ekstra) Adrenalin dolu dakikalardan sonra Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. İşlemlerimizin ardından Batum’a geçerek Gürcistan’a özel yemekler ve halk oyunlarının sergilendiği, çok eğlenceli geçen ekstra Gürcü gecemiz için restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize yerleşme ve konaklama Batum Sputnik Otel’de.

Not: Batum için vizeye gerek yoktur,18 yaşından küçükler için anne ya da babasından herhangi birisi yanında yoksa vekâletname almak zorunluluğu vardır, eski ve yıpranmış kimlik kabul edilmemektedir. Batum şehir gezisi varış saatimize göre gecede yapılabilir.

4.Gün:
Kahvaltı sonrası Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias `in Mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio ( Apsaros ) Kalesi'ni görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görüyoruz. Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve Avrupa meydanını görüyoruz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra tekrar Sarp sınır kapısından geçerek ülkemize giriş yapıyoruz. Borçka ilçesine hareket edip bizleri bekleyen minibüslere binerek UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Karagöl’e ulaşıyoruz. Denizden yüksekliği 1500 metre olan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikasıdır. Ladin, göknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş alanlarından biri olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl gezimiz ardından Rize de bulunan Çay fabrikasına uğrayarak uzmanından çayın hikâyesini dinliyoruz. Ardından dillere destan manzarasıyla meşhur Uzungöl’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Trabzon’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Arsen Otel’de.

5.Gün:
Kahvaltı sonrası Trabzon’un Maçka ilçesine giderek, tadilatta olduğu için giremeyeceğimiz ama izleme terasından görebileceğimiz Sümela Manastırı’na gidiyoruz. Ardından Zigana Geçidi’ne gidiyoruz. Yol güzergâhımızda meşhur Hamsiköy Sütlacı yemek için mola veriyoruz. İki ucunda faklı mevsimler yaşanan Zigana Geçidi’nden Gümüşhane tarafına geçerek fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Giresun’a hareket ediyoruz. Yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin kahramanlarından Topal Osman’ın mezarının da bulunduğu Giresun Kalesi’ne çıkıyoruz. 3000 yıllık tarihiyle muhteşem surları, manzara tepeleri, çay bahçeleri ile şehrin en önemli turizm merkezi olan Giresun Kalesi’nden Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nı izliyoruz. Ordu’ya hareket ediyoruz. Ordu’da teleferik ile Boztepe’ye çıkış. Boztepe’de manzara eşliğinde çaylarımızı yudumlayarak Fatsa’ya gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fatsa’da ki otelimizde.

6.Gün:
Kahvaltı sonrası Sinop’a hareket ediyoruz. Ülkemizin en kuzey ili olan Sinop’a vardığımızda bizleri ilk olarak UNESCO Dünya Miras Listesine giren Sinop Kalesi karşılıyor. Rehberimizden aldığımız bilgiler dâhilinde yolumuza devam ediyoruz. 3 tarafı denizlerle çevrili ve yıllarca cezaevi olarak kullanılan; şuan da müze olan Sinop Cezaevi’ne gidiyoruz. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan şimdilerde müze olarak kullanılan cezaevi gezimizin ardından yat limanında vereceğimiz serbest zamanda şehir merkezinde dolaşıyoruz. Sinop’un meşhur mantısını yeme şansı buluyor ve maket gemi yapımlarını izleyerek alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Ardından e buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya'nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Şehir merkezine 11 km uzaklıkta bulunan koyun iç kısımlarına doğru gidildikçe ormanlaştığını göreceksiniz. Fil kafasına benzeyen şekliyle şaşırtıcı bir iz bırakan Hamsilos koyu, aynı zamanda geçmişte savaş gemilerinin gizlenmesi ve günümüzde de balıkçıların fırtınalı havalarda sığınmak için korundukları yerdir. Sinop gezimizin ardından Bursa’ya doğru dönüş yoluna çıkıyoruz. Gece geç saatlerde Bursa’ya varışımla beraber bu keyifli turumuzu sonlandırıp başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

İki ve üç kişilik odalarda kişi başı ücret: 1.600 TL
Tek kişilik odada konaklama farkı: 250 TL
0-2 yaş bebek:
3-6 yaş çocuk:
7-12 yaş çocuk:

Ücrete Dâhil Hizmetler:
* Lüks otobüs ile programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen kahvaltı ve akşam yemekleri
* 5 Gece konaklama
* Profesyonel Rehberlik
* 1 Akşam tulum ve kemençe dinletisi
* Karagöl’e minibüs ile çıkış ücreti
* Zilkale ve Palovit şelalesi minibüs çıkış ücreti
* Seyahat sigortası

Ücrete Dâhil Olmayanlar:
* Öğle yemekleri
* Yurtdışı çıkış harç ücreti
* Rafting, Zeplin gibi ücretli aktiviteler
* Yemeklerde alınan ekstra menüler ve içecekler
* Gürcü Gecesi

Önemli Notlar:
* Gürcistan girişi için çocuk ve bebekler de dâhil olmak üzere yeni ve fotoğraflı kimlik kartı gerekmektedir.
* Eski kimliklerde 2010 ve öncesi tarihli kimlik kabul edilmemektedir. Ayrıca yıpranmış olmamalıdır.
* Belirtilen otellerde veya benzeri otellerde konaklama yapılacaktır.
* Turumuz 5 gece konaklamalı, 2 gece yolculuğu ile toplamda 7 günlüktür.
* Fırtına Deresi’ nde Rafting …..… TL – Fırtına Vadisi’nde Zeplin …….. TL’dir.
* Minibüs ile çıkılan yerlere gelmeyen misafirlerimiz otobüste ve civarında serbest zaman yapacak olup, katılmayan misafirlerimize ücret iadesi yapılmayacaktır.   
* Akşam yemeklerimiz otelin doluluğuna göre açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
* Öğle yemekleri tur fiyatına dâhil değildir. Toplu olarak alınacak öğle yemeklerinde grup indirimden faydalanılacaktır.
* Otellerde 4 akşam yemeği fiyata dâhildir. Batum akşam yemeği Gürcü Gecesinde alınacaktır.
* Gürcü gecesi kişi başı  ..….. TL’dir. Tur esnasında Batum’a girmeden önce toplanıp, sayıya göre rezervasyon yapılacaktır. Katılmayan misafirlerimize yemek için serbest zaman verilecektir.
* 35 kişi ve üzeri gruplarınız için Temmuz ve Ağustos aylarında her cuma çıkışlı olarak yapılabilmektedir.
* Programda belirtildiği halde hava şartları ve yerel yönetim kısıtlamaları sebebi ile yapılamayan gezilerden acentamız sorumlu değildir.
* Tura kayıt için ön ödeme yapılması gerekmektedir. Koltuk oturma sırası tura kayıt sırasına göre belirlenecektir.

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle