KUDÜS-ÜRDÜN
17/11/2019 - 22/11/2019
Yafa Kudüs
Kişi Başı:
€ 890
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
17/11/2019
Bitiş Tarihi:
22/11/2019
Bu tur için izin verilen azami yetişkin sayısı aşıldı
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi € 890
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: € 780
€ 1,780
7-12 Yaş Çocuk - € 625 € 0

Toplam 1,780
Ön Ödeme €0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

Kudüs - Ürdün Turu

1.GÜN - İSTANBUL-TELAVİV-YAFA-KUDÜS

İstanbul Havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde acentamız Kontuarında buluşma. Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Tel Aviv Uçağına yerleşme ve Tel Aviv’e hareket. Tel Aviv uluslararası Ben Gurion havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Yafa bölgesini ziyaretten sonra Kudüs’e 1 saatlik yolculuk ve Mescid-i Aksa Camii ve külliyesine ulaşıyoruz. Burada Peygamber Efendimizin Miraç a yükseldiği zaman Cebrail (a.s.)’ın emri ile havada asılı kalan Muallak taşının bulunduğu yerdeki Kubbetü’s-sahr’ı ziyaret ediyoruz. Burada sultan 2. Abdülhamit Han’ın yaptırdığı Hz.Fatma Mihrabını ve mağarayı göreceğiz. Ziyaretimizin nihayetinde Peygamberimizin Mirâc’a yükseldiği nokta olan Kubbetü’n-Nebî’yi ve Peygamberimizin ululazm peygamberlere namaz kıldırdığı mihrabı da görerek Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Ağlama Duvarı ve Kıyame Kilisesi’ni gördükten sonra ikindi ve akşam namazlarını Mescidi Aksada kılıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama.

St. George Hotel 4* veya Grand Park Hotel 4*

 

2.GÜN - ZEYTİNDAĞI – ZİON TEPESİ - DAVUT A.S- HALHUL - EL HALİL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası ilk olarak, bütün semavi dinler için önemli bir yer tutan Zeytindağı’na hareket ve Kudüs’ün panaromik tanıtımı. Selman-i Farisi makamı, Hz. İsa’nın semaya yükseldiği mahal ve Rabia-tül Adeviye kabirlerinin ziyareti. Zion tepesinde yer alan Davut AS. Makamı, Son akşam yemeğinin yenildiği oda ve Osmanlı dönemi yapısı camii ziyaretinin ardından seyir terasına çıkacağız. Otobüsümüze binerek yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Yunus Peygamber Makamının olduğu Halhul Kasabasına geçiyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Peygamberler makamı olan el-Halil şehrine varacağız. El-Halil külliyesi içerisinde Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz.Yusuf, Hz. Yakup AS. ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Ziyaretimiz esnasında Selahattin Eyyübi mihrabını da göreceğiz. Ardından Filistin’in bir şehri olan el-Halil de akşam yemeği ve konaklama.

St. George Hotel 4* veya Grand Park Hotel 4*

 

3.GÜN - EL HALİL-EYLAT SINIR GEÇİŞİ – AKABE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Eilat Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuzdan sonra Eilat Sınır Kapısında yapılan işlemlerin ardından Ürdün tarafına geçiyoruz. Akabe şehir turu ve ziyaretlerimizi yaptıktan sonra otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.

St. George Hotel 4* veya Grand Park Hotel 4*

 

4.GÜN - AKABE - VADİ-RUM – PETRAYA GEÇİŞ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Vadi-Rum’a hareket ediyoruz. Sıra dışı coğrafyası sayesinde, Arabistanlı Lawrence ve Transformers gibi sinema filmlerine set olan Wadi Rum yani Ay Vadisi; kumtaşı ve granitten oluşan kızıl yer şekilleri nedeniyle de The Martian ve Red Planet isimli filmlerde Mars yüzeyi olarak kullanılan yer. Hayretler yaratan ve çöl zemininden 1750 metre yüksekliklere ulasan yekpare kayaları ile 4000 yıllık kaya resimleriyle beraber uçsuz çölde yer alan diğer birçok hazineleri keşfe çıkıyoruz. Wadi Rum’u arazi araçları ile keşfetmek için 4x4 Jeeplere yerleşiyoruz ve keyifli safari turumuz başlıyor. Bu coğrafyanın heyecanına katılmak anlamına gelmektedir. Daha sonra bir buçuk saatlik yolculuğumuzun ardından konaklamak için Petra’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

St. George Hotel 4* veya Grand Park Hotel 4*

 

5.GÜN - PETRA GEZİSİ – KERAK – MUTE – AMMAN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ürdün’ün en önemli noktası, hatta ulusal simgesi olan ve dünyanın 7 harikasından biri sayılan yer, yani Petra Antik Kenti. Nebati Uygarlığı döneminde yapılmış olan 2200 yıllık şehir, kızıl renkli kayalardan oluşan 1 kilometrelik dar bir geçitten geçtikten sonra tüm heybetiyle karşınıza çıkıyor. İnsan eliyle kayaların tek tek oyulmasıyla oluşturulmuş olan Hazine (Al-Khazneh) antik kentin en çok fotoğraflanan noktası. Daha sonra Romalılar tarafından ele geçirdiği için Antik Tiyatro, Kraliyet Mezarları, Antik Su Yolu, sütunlu caddeler, anıtsal yapılar, tapınaklar gibi o dönemden kalma daha birçok eseri ziyaret ediyoruz. Yolumuz yine Cennetmekân Sultan Abdülhamid han zamanında yapılan Katrana hicaz tren istasyonunu ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kerak Şehrine hareket. İslam tarihinde Müslümanlarla Bizanslıların ilk karşılaştıkları savaşın cereyan ettiği alana doğru hareket ediyoruz. Mute bulunduğumuz yere çok uzak değil. Kerak Bölgesinde bulunan Mute Köyü civarında hem savaş alanını hem de bu savaşta şehit olan sahabelerin kabirlerini ziyaret edeceğiz. Kerak Kalesi’nden aşağıya doğru ilerliyor ve Kerak Şehrinin içinden geçerek Mute Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada sırasıyla;

 

- Mute Savaş alanını gördükten sonra -ASHAB-I KIRAMDAN MUTENIN 3 BUYUK SEHIT KOMUTANLARINI Ziyaret ediyoruz;

- İslam’ın ilklerinden Resûlullah’ın (a.s.m) azatlı kölesi ve Üçüncü Müslüman şehit Hz. Zeyd b.Harise’nin kabrini ziyaret.(R.A)

- Hz. Ali’nin ağabeyi, Habeşistan kahramanı Hz. Cafer b. Tayyar’ın kabrini ziyaret. (R.A)

- Peygamber efendimizin üç şairinden biri olan Abdullah b. Revaha’nin kabrini ziyaret.(R.A) ziyaret etmiş olacağız.

Dünyanın doğal en derin noktası sayılan, Lüt a.s’ın ümmetinin helak edildiği nokta kabul edilen Eriha bölgesinde bulunan Ölü Denizi/Lut Gölünü ziyaret ediyoruz.

Sonrasında Ürdün’ün başkenti Amman’a hareket. Otelimize varış akşam yemeği ve konaklama.

St. George Hotel 4* veya Grand Park Hotel 4*

 

6.GÜN - ALLANBY SINIRKAPISI - NEBİ-MUSA – MESCİD-İ AKSA CUMA NAMAZI – BEN GRUON HAVAALANI DÖNÜŞ

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Amman yakınlarında bulunan Birinci Cihan Harbi'nde İngilizlere karşı vatanımızı savunurken şehit düşen kahraman askerlerimizin koyun koyuna yattıkları "Salt Türk Şehitliği", ziyaret ediyoruz. Ardından Sınır Kapısına hareket. Buradaki işlemlerin ardından yol üzerinde bulunan Hz Musa Makamını ve külliyesini ziyaret edip sonrasında Cuma Namazı için Mescidi Aksa’ya ulaşıyoruz. Cuma namazımızı bu mübarek mescitte eda ettikten sonra havalimanına intikal için Kudüs’ten ayrılıyoruz. Tel Aviv Havalimanına varış. İstanbul’a hareket ve keyifli turumuzun sonu.

Tur Tarihi :17.11.2019 - 22.11.2019

Gidiş Uçuş Bilgisi : SORUNUZ - - 17.11.2019 00:00

Dönüş Uçuş Bilgisi : SORUNUZ - - 22.11.2019 00:00

Yetişkin Fiyatları

Tek Kişi Fiyatı : 1,090.00 €

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 890 €

Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 890 €

Çocuk Fiyatları

0 - 2 Yaş : 95 €

2 - 6 Yaş : 590 €

7 - 12 Yaş : 790 €

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
4* otellerde 5 Gece Konaklama
Sabah kahvaltıları (5 Adet)
Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (5 Adet)
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Vize ve Teminat Ücreti
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar
Öğle yemekleri
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle