KUDÜS MESCİD-İ AKSA TURU
28/08/2019 - 31/08/2019
Yafa Kudüs
Kişi Başı:
$ 690
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
28/08/2019
Bitiş Tarihi:
31/08/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi $ 800
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: $ 690
$ 1,600
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: $ 110
$ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: $ 600
$ 0
7-12 Yaş Çocuk - $ 625 $ 0

Toplam $ 1,600
Ön Ödeme $0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

KUDÜS MESCİD-İ AKSA TURU (3 Gece – 4 Gün)

Yafa – Mescid-i Aksa – El Halil – Beytlahm – Eriha – Lut Gölü – Zeytin Dağı

Hareket: Çarşamba gününün ilk saatlerinde, saat 04.00'de Bursa Şehreküstü Meydanı metro girişinde buluşma ve İstanbul'a hareket. Diğer şehirlerden katılım sağlayacak konuklarımızla İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde THY kontuarında sabah saat 08.00’da buluşma.

1.Gün Çarşamba:
Türk Hava Yolları’nın saat 10.10’da ki İstanbul – Tel Aviv uçuş’u ile Tel Aviv Havalimanı’na seyahat ediyoruz. Giriş ve gümrük işlemleri sonrasında havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüzle Yafa’ya hareket ediyoruz.

Yafa şehir turumuzda; Yafa’nın Akdeniz kıyılarını tepeden izleyerek, Mahmudiye Külliyesi ve Camisi ile Sultan Abdülhamit tarafından yaptırılan Saat Kulesi’ni görüyoruz. Biraz ilerisinde Osmanlı Çeşmesi’nden su içerek Yafa’ dan Kudüs’e gitmek üzere hareket ediyoruz. Kudüs’teki otelimize varış ve kısa bir istirahat molası ardından Mescid-i Aksa’ ya yürüyüş mesafesindeki otelimizden akşam yemeğimizi alarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ ya gidiyoruz. Yatsı sonrası otelimize dönüş ve konaklama.

2.Gün Perşembe:
Sabah namazı için misafirlerimizle lobide buluşarak, Mescid-i Aksa’ ya gidip sonrasında kahvaltı ve tur programımıza devam etmek için otelimize dönüyoruz. Kahvaltı sonrası 1 saatlik yolculuk ile El Halil şehrine gidiyoruz. Kuran-ı Kerim’de “Ulü’l Azm” (irade ve sabır sahibi) diye bahsedilen 5 peygamberden biri olan Hz. İbrahim (a.s)’ın kabrinin bulunduğu Halil-ül Rahman Cami’ye giderek burada; Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf peygamberlerin ve eşlerinin kabirlerini ziyaret ediyoruz. El Halil şehrinde kısa bir tur sonrası Kudüs dönüş güzergâhımızda Beytlahm şehrine gidiyoruz. Burada Hz. İsa (a.s)’ın doğduğu yer olarak bilinen Kutsal Doğuş Kilisesi ve tam karşısındaki Hz. Ömer Cami’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Lut Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Hz. Musa (a.s)’ın külliyesini ve buradaki makamını ziyaret edip, Ölü Deniz (Lut Gölü) kıyısına varıyoruz. Kıyıdan rehberimizin Lut Gölü anlatımını dinleyip, fotoğraflarımızı çekip Eriha’ya doğru yola devam ediyoruz. Eriha’da Emevilerden kalma Hişam Sarayı’nın kalıntılarını görüp, panoramik bir tur yapıyoruz. Eriha’da kısa bir mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz mola yerimizde hurmacılardan alışveriş yapabilir. Daha sonra yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Cuma: 
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ ya gidiş. Otel dönüş ve kahvaltı sonrası şehrin eski Kudüs kısmında, çarşıları, dar sokakları gezerek Hz. İsa (a.s)’ın sırtında çarmıhla yürüdüğü Çile Yolu’nu takip edip, Kıyamet Kilisesi’ne gidiyoruz. Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Cami’yi görerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra yürüyüşümüze devam ediyoruz. Hz. Davud kabrini ziyaret ediyor ve Hristiyan ve Yahudi mahallelerinden geçerek Burak Duvarı’na (Yahudilerin deyişiyle Ağlama Duvarı) gidiyoruz. Tepeden izleme balkonundan Burak Duvarı’nı görüp rehberimizin anlatımını dinledikten sonra grup olarak alınmadığı için dileyen misafirlerimiz kendi başlarına küçük gruplar halinde ziyaret edebilir. Yine Kudüs’ün dar sokakları ve Müslüman esnaflarının olduğu çarşıdan geçerek Cuma Namazı için Mescid-i Aksa’ ya giriyoruz. Namaz sonrasında Burak Mescidi, Kıble Cami, Kadim Mescid, Mervan Mescidi ve Kubbet’üs Sahra Mescidi rehberimiz tarafından anlatılarak ziyaret ediliyor. Mescid’i Aksa’ nın içindeki Mescid ve eserleri gezip gördükten sonra kalan tüm gün Mescid-i Aksa’ da serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.    

4.Gün Cumartesi: 
Mescid-i Aksa’da sabah namazı sonrasında bu kutsal mekâna veda ederek otelimize dönüyoruz. Kahvaltı sonrası otelden eşyalarımızla çıkıp yapıp Zeytin Dağı’na gidiyoruz. Zeytin Dağı’nda panoramik olarak izleyeceğimiz Kudüs şehri hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Hendek Savaş’ında hendek kazılması fikrini veren, Eshab-ı Kiram’ın büyüklerinden, Peygamber efendimizden bizzat ders alıp, istişarelerde bulunan Selman-i Farisi’nin ve ilk kadın evliya Rabia-tul Adeviyye’nin makamlarını ziyaret ediyoruz.

Ziyaret ve gezilerimizi bitirdikten sonra Tel Aviv Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın saat 12.15’teki tarifeli seferi ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na dönüyoruz.  Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla Bursa’ya dönüş ve bu hayatınız boyunca unutamayacağınız turumuzu bir başka turumuzda görüşmek dileklerimizle bitiriyoruz. 


Ücrete Dâhil Hizmetler: 

 • Bursa – İstanbul – Bursa Transferi  
 • İstanbul – Tel Aviv – İstanbul uçak biletleri
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 4* otelde 3 Gece konaklama
 • Otelde Sabah kahvaltıları
 • Otelde Akşam yemekleri
 • Vize ve Teminat ücretleri
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri

Ücrete Dâhil Olmayanlar: 

 • Şahsi harcamalar
 • Otel Ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

 

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle