BOSNA HERSEK TURU (Bursa Çıkışlı…
09/10/2019 - 12/10/2019
Sarajevo Mostar
Kişi Başı:
€ 590
Rezervasyon Seçenekleri
Başlangıç Tarihi:
09/10/2019
Bitiş Tarihi:
12/10/2019
Kişi Fiyat
Yetişkin
Tek Kişi € 660
2 veya 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: € 570
€ 1,320
0-2 Yaş Bebek
Kişi Başı: € 130
€ 0
3-6 Yaş Çocuk
Kişi Başı: € 250
€ 0
7-12 Yaş Çocuk - € 490 € 0

Toplam 1,320
Ön Ödeme €0

Bu turu beğendiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Açıklama

BOSNA HERSEK TURU
Saraybosna / Mostar / Blagay / Poçiteli / Travnik

Hareket: 09 Ekim Çarşamba gününün ilk saatlerinde saat 03.00’de şehreküstü meydanında buluşma ve İstanbul’a hareket.

1.GÜN: İSTANBUL / SARAYBOSNA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 05.30'da buluşma. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra. Türk Havayolları'nın TK-1021 sefer sayılı uçağı ile saat 07.05’te Saraybosna'ya uçuş. Çıkış işlemlerinin ardından bizleri karşılayacak yerel rehberimiz ve aracımızla Saraybosna şehir gezisi; Baş Çarşıya gidiş. 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izzetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı ’da gezinti, ardından öğle yemeği için meşhur sac börekçisinde Boşnak böreği ziyafeti, öğle yemeğimiz ardından Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu adına yapılan Gazi Hüsrev Bey Cami'sini ziyaret. Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orijinal güneş sistemli saati ile saat kulesi (Sahat Kula), Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görüyoruz. Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkâr Cami’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkâr) Köprüsü'nü görerek At Meydanı'nda gezinti (eski hipodrom) yapıyoruz. Osmanlı Çeşmesi’nden su içip Saraybosna şehir manzarasını izledikten sonra akşam yemeği; meşhur Boşnak kebabı. Akşam yemeği sonrası otelimize yerleşme ve konaklama.

2. GÜN: POÇİTELİ / BLAGAY / MOSTAR 
Saat 07.00'de otelde alacağımız kahvaltı ardından saat 08.00'de otelden Mostar'a doğru hareket. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görme  daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı'nın Avrupa topraklarındaki son kalesine tırmanıyoruz. Poçiteli gezimizin ardından Blagay'a gidiş. 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında kırmızı alabalık ziyafeti. Türk çayı yudumlama keyfi Mostar şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsü' nü ziyaret. Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisi'nden Mostar’ı seyir. Alışveriş için serbest zaman sonrasında Saraybosna'ya hareket. Akşam yemeği için  Jablanica (Yablanitza)’ da meşhur  kuzu çevirme yedikten Saraybosna'daki otelimize hareket  ediyoruz. 

3. GÜN: TRAVNİK / PLAVA VODA 
Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Yol güzergâhımızda savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret. Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti. Tarihi Osmanlı Kalesinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi. Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret. Börek, kahve ve baklava ikramımız ardından Saraybosna’ya dönüş. Şehir merkezinde serbest zaman ve akşam yemeği sonrası otele dönüş. 

4. GÜN: SARAYBOSNA / VRELO BOSNA / HAYAT TÜNELİ / İSTANBUL / BURSA
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında odaların boşaltılması ve otelden ayrılış. Şehir merkezi, Baş Çarşı'da alış veriş için serbest zaman. Cuma namazı sonrası belirlenen saatte buluşma ve Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynağı) gezinti. Ardından savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Hayat Tüneli ve Müzesini ziyaret. Tünelin yapılışını gösteren kayıtları izleme ve alacağımız yemek sonrasında havalimanına hareket. Türk Havayollarının TK-1026 sefer sayılı uçağı ile saat 20.35 ’te İstanbul’a uçuş ve Bursa’ya transfer.

 

Fiyatlar:
İki kişilik odada kişi başı ücret: 590 Euro
Tek kişi konaklama ücret farkı: 90 Euro
0-2 yaş bebek: 130 Euro
3-6 yaş çocuk: 250 Euro
7-12 yaş çocuk: 490 Euro

Ücrete Dâhil Hizmetler
Bursa - İstanbul - Bursa Transferi 
İstanbul - Saraybosna - İstanbul Uçak Bileti
Tüm gezi ve transferler
3 Gece 4* otelde konaklama
Programda belirtilen tüm kahvaltı ve akşam yemekleri
4 öğle yemeği
Yurtdışı çıkış ücreti (15 TL)
Saraybosna Hayat Tüneli Girişi, Vrelo Bosna Parkı Girişi, Travnik Kalesi Girişi 
Seyahat Sigortası
Profesyonel Yerel Rehberlik

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:
Otel ekstraları (minibar, telefon vb…)
Yemeklerde alınan ekstra menüler ve içecekler

Diğer şehirlerden bağlantı ücreti 95 Euro’dur.


*Bosna Hersek yerel saati Türkiye saatinden 1 saat geridir. Bosna’ya vardığınızda saatlerinizi 1 saat geri almayı unutmayınız.

Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Yorum eklendikten sonra silinemez veya değiştirilemez


İstek Listesine Ekle